Respawn.pl

Izako Boars lepsze od AGO w trzeciej kolejce PLE!

Autor: Krzysztof Sarna

Gdyby nie doszło do niespodzianki, to tydzień nie byłby udanym. Trzeci tydzień PLE to rozdział zamknięty, jednak przytoczmy to, co się w nim działo. A do ciekawych zdarzeń z pewnością możemy zaliczyć zwycięstwo Izako Boars z x-kom AGO. 

Trzecia kolejka PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej rozpoczęła się od niespodziewanego zwycięstwa Izako Boars z x-kom AGO. Daniel “STOMP” Płomiński i jego koledzy po prostu zwykłym starciu okazali się lepsi od najlepszej polskiej formacji. “Dziki” na Inferno wygrały 16:12, a na Mirage’u 16:11. IB może się poszczycić pierwszą lokatą w tabeli, natomiast “Jastrzębie” muszą się jak najszybciej obudzić, ponieważ są na dziewiątym miejscu z dorobkiem zaledwie dwóch punktów.

Przed rozpoczęciem trzeciej kolejki wspominaliśmy, że największym “pewniaczkiem” do odniesienia triumfu jest HONORIS. I w praktyce tak też było. Filip “NEO” Kubski i spółka bezproblemowo pokonali SKILLSTARS.PRO na Nuke’u 16:5, a następnie na Ancient 16:8. Zwycięzcy tego pojedynku są już na trzecim usytuowaniu w zestawieniu i trzeba przyznać, że wygląda to dobrze. Natomiast debiutant dywizji mistrzowskiej znajduje się aktualnie na ósmym miejscu.

Tarczyński Protein Team nie sprostał organizacji z Dolnego Śląska. PGE Turów Zgorzelec nie miało łatwej przeprawy na Inferno, na którym myliło się jedenaście razy. Jednak Ancient był czystą formalnością, wszak na nim “Tury” triumfowały do pięciu. M1 EDEN natomiast pokonało Team ESCA Gaming. Kacper “RicziMaszynka” Benc i jego kompani dwukrotnie wygrywali do dziewięciu kolejno: na Vertigo, a następnie na Nuke’u. 

Trzeci tydzień zakończył się triumfem MAD DOG’S PACT nad Illuminar Gaming. Podopieczni Vincenta “vinSa” Jozefiaka przekonująco wygrali na Nuke’u. Jednak na Overpassie mieli problemy, a wszystko nawet wskazywało na to, że ujrzymy po raz pierwszy trzecią arenę. IHG wygrywało przecież 13:11, ale PACT odwrócił losy tej areny i zakończył ją na lokacji numer dwa. 

Wyniki trzeciej kolejki PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej prezentują się następująco:

Izako Boars 2:0 x-kom AGO – Inferno 16:12, Mirage 16:11

HONORIS 2:0 SKILLSTARS.PRO – Nuke 16:5, Ancient 16:8

Tarczyński Protein Team 0:2 PGE Turów Zgorzelec – Inferno 11:16, Ancient 5:16

M1 EDEN 2:0 Team ESCA Gaming – Vertigo 16:9, Nuke 16:9

Illuminar Gaming 0:2 MAD DOG’S PACT – Nuke 6:16, Overpass 13:16