Respawn.pl

Izako Boars odpada z REPUBLEAGUE TIPOS, a AGO awansowało do play-offów Elisa Invitational Fall

Autor: Krzysztof Sarna

Dwie porażki i jedno zwycięstwo na pewno nie są dobrym bilansem na międzynarodowej arenie. Taki jednak był wtorek w wykonaniu drużyn znad Wisły. Izako Boars przez przegraną odpadło z drugiego sezonu REPUBLEAGUE TIPOS. Za to zwycięskie x-kom AGO zameldowało się w play-offach Elisa Invitational Fall.

Bardzo krótka była przygoda Izako Boars z drugim sezonem REPUBLEAGUE TIPOS. Po wtorkowych potyczkach powody do zadowolenia może mieć tylko x-kom AGO.

Wszystko jednak rozpoczęło się od porażki Illuminar Gaming z GamerLegion. Polacy dobrze weszli w te zawody, o czym świadczy wygrana na Nuke’u wynikiem 16:5. Jednak później wszystko się posypało, ponieważ Mirage, jak i Vertigo gładko weszły na konto niemiecko-szwedzkiej organizacji. Przez to IHG ma już bilans 0-2, przez co nie może sobie pozwolić na żadną porażkę. Aby dostać się do fazy play-off Jędrzej “Bogdan” Rokita i jego koledzy będą musieli wygrać trzy starcia z rzędu, co umówmy się – będzie bardzo trudnym zadaniem.

“Dziki” dziś walczyły z K23, ale na walce się skończyło. Paweł “byali” Bieliński i jego koledzy nie poradzili sobie na własnym Nuke’u, na którym przegrali do dziesięciu. Na Overpassie nawet natrafiła się szansa, by doprowadzić do wyrównania, wszak IB wygrywało w pewnym momencie 13:12, ale niczego więcej nie udało się dokonać. Polacy przegrali 13:16 i jednocześnie odpadli z drugiego sezonu REPUBLEAGUE TIPOS. 

Jedynymi zwycięzcami we wtorek byli gracze x-kom AGO, którzy pokonali 2:0 GORILLĘZ. Damian “Furlan” Kisłowski i jego kompani wygrali arcyemocjonującego Mirage’a. Mimo opałów i przegrywania 11:15 Polacy podnieśli się i doprowadzili do dogrywki. W nich wiktoria przyszła im dopiero po trzeciej, w której dokładnie triumfowali 25:23. Przeciwnicy nie mieli już najwidoczniej sił na Ancienta, którego przegrali 6:16. Dzięki zwycięstwu 26. siła świata zawitała do fazy play-off turnieju Elisa Invitational Fall.

Wtorkowe wyniki polskich drużyn prezentują się następująco:

Illuminar Gaming 1:2 GamerLegion – Nuke 16:5, Mirage 7:16, Vertigo 5:16

Izako Boars 0:2 K23 – Nuke 10:16, Overpass 13:16

x-kom AGO 2:0 GORILLAZ – Mirage 25:23, Ancient 16:6