Respawn.pl

Izako Boars stawia na młodych! Dziki z nowym składem

Autor: Marcin Kapusta

Izako Boars w końcu ujawniło swój nowy skład CS:GO. Angaż w nim otrzymali niedoświadczeni gracze, którzy pozytywnie zaliczyli okres testowy!

Pod koniec 2021 roku organizacja Piotra “izaka” Skowyrskiego zakończyła współpracę z dotychczasowym zespołem, w którym znajdowali się m.in. Paweł “byali” Bieliński oraz Mateusz “TOAO” Zawistowski. Posadę zachował jedynie trener Bartosz “Hyper” Wolny, który otrzymał misję zbudowania nowego składu. 32-letni weteran postawił na młodych i niedoświadczonych graczy. Zostali oni wyłonieni na podstawie trzyetapowego okresu testów.

Od samego początku w Izako Boars chcieliśmy dawać dom oraz możliwości młodym graczom, którzy będą mogli się rozwijać i osiągać sukcesy.” – powiedział izak. “W tym roku chcemy dać szansę pokazania się utalentowanym zawodnikom, którzy do tej pory nie mieli możliwości grania i trenowania w profesjonalnych warunkach. Podróż z nowym składem zaczniemy od samego początku i jestem pewien, że będziemy regularnie progresować i osiągać wyznaczone sobie cele.” – wtórował mu Hyper.

Szeregi Izako Boars zasilili Szymon “Crity” Pluta, Adrian “Rico” Szymański, Miłosz “sh3nanigan” Klimczak, Mateusz “asran” Niewiatowski oraz Michał “Mride” Idzikowski. Pierwszy z wymienionych graczy posiada największy bagaż doświadczeń, wszak w przeszłości przywdziewał trykoty m.in. Codewise Unicorns, CLEANTmixu, M1 EDEN czy PACT-u. Rico wystąpił pod banderą Ungentium Academy w pierwszym sezonie Ligi Akademii by ARRMY, a sh3nanigan dotychczas utożsamiał się z ThunderFlash. Z kolei asran i Mride już od niespełna miesiąca reprezentowali Izako Boars w Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Lidze Esportowej.

Właśnie zakończyliśmy trzeci etap testów, w którym udział brali: Fylli, Getay, Sh3nanigan, Rico, Asran, Crity, mride i Brain. Wybory były dla mnie naprawdę trudne, bo każdy z tych zawodników zasługiwał na drużynę, ale musiałem wybrać tylko pięciu. Po prawie dwóch miesiącach testów, do głównego składu Izako Boars dostają się: Rico (IGL), Sh3nanigan (rifler/entry), Asran (rifler/second entry), mride (rifler/support) oraz Crity (sniper). Dziękuje wszystkim zawodnikom, którzy brali udział w testach. Dawno nie widziałem takiego zaangażowania. Starajcie się dalej, a możecie zajść daleko.” – zakomunikował trener sekcji CS:GO, Bartosz “Hyper” Wolny.

Nie wszyscy się załapali, ale zasługują na wyróżnienie

Na sam początku Hyper wraz z izakiem wytypowali 21 graczy, którzy wzięli udział w pierwszym etapie testów. Grono to podczas trzech tur zwęziło się do ośmiu. Oprócz nowych Dzików, blisko angażu byli również Oliwier “Brain” Dychus oraz Igor “Getay” Wojnar. Finalnie się nie załapali, jednak zostali wyróżnieni przez trenera IB.

Chciałem też wyróżnić Braina i Getaya, którzy nie dostali się, a zasługują na drużynę w tym momencie. Brain 17 lat – walczył jak równy z równym z Critym o miejsce w składzie. Zaważyło kilka małych aspektów na korzyść tego drugiego i to on dostał się do zespołu. Jeśli ktoś będzie szukał snajpera, to naprawdę polecam każdemu na sprawdzenie tego zawodnika. Ma dobrą komunikację, a w tych czasach to świętość. Getay 16 lat – tak samo, jak kolega wyżej był blisko dostania się do drużyny na role entry fragger. Aimowa bestia, ale musi popracować nad komunikację, bo to u niego kuleje. Polecam też na sprawdzenie tego zawodnika przy tworzeniu drużyny.” – stwierdził Hyper.

Pierwszy sprawdzian watahy już jutro!

Nowy zespół Izako Boars zadebiutuje już jutro (tj. 4 kwietnia) podczas szóstego tygodnia zmagań w ramach Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej. O godzinie 16:00 podejmie ekipę Piorunów z ThunderFlash.

Nowy skład Izako Boars wygląda następująco:

  • Polska Adrian “Rico” Szymański
  • Polska Mateusz “asran” Niewiatowski
  • Polska Miłosz “sh3nanigan” Klimczak
  • Polska Szymon “Crity” Pluta
  • Polska Michał “Mride” Idzikowski
  • Polska Bartosz “Hyper” Wolny (trener)