Izako Boars ulega Ambush w ćwierćfinale HotShot Series!

Autor: Mateusz Olczyk

W ćwierćfinałowym starciu 3 sezonu LOOT.BET HotShot Series, przeciwko Izako Boars stanęło duńskie Ambush. Niestety – Polacy kompletnie nie poradzili sobie w tym starciu, zaliczając bardzo nieprzyjemną porażkę.

Pierwszą mapą dzisiejszego starcia był Dust2, którego nasi rodacy zaczęli po stronie broniącej. Początkowo trudno było mówić tu o przewadze któregoś z zespołów nad drugim, bowiem przez większą część pierwszej połowy oglądaliśmy ciągłe próby wyjścia jednego z nich na prowadzenie. Pierwsze dwie rundy starcia wpadły na konto Ambush, jednak już chwilę później, Izako Boars odpłaciło im z nawiązką. Chwilę później to znowu Duńczycy nadganiali wynik i jak tylko wychodzili na prowadzenie, Dziki ponownie przejmowały inicjatywę. W ogólnym rozrachunku, to przeciwnicy polskiej formacji okazali się jednak odrobinę lepsi, kończąc z wynikiem 8:7.
Niestety, po zmianie stron, coś w drużynie Karola “tecek’a” Kapczyńskiego przestało działać jak należy. Polacy mieli ogromne trudności ze skoordynowaniem swojej obrony, co zostało bezwzględnie wykorzystane przez duński zespół. Runda za rundą wpadały ma konto Ambush, które  błyskawicznie zamknęło pierwszą mapę z rezultatem 16:10.

Jako drugi grany w tym był meczu Overpass, gdzie Dziki zaczęły po stronie broniącej. Pierwsze chwile starcia niebezpiecznie dobrze układały się dla duńczyków, którzy bez większych problemów zapewnili sobie przewagę czterech rund, jednak Polacy nie zamierzali odpuścić tak łatwo. Zanim Ambush udało się nieco odzyskać kontrolę nad przebiegiem starcia, Izako Boars zdążyli nadgonić wynik i wyszli na prowadzenie 6:4. Duński do końca pierwszej połowy oddał swoim przeciwnikom jeszcze jedną, ostatnią rundę, kończąc 8:7, a więc identycznie jak na poprzedniej mapie.
Po zmianie stron polskiej formacji ponownie zabrakło jednak sił. Ich przeciwnicy zaczęli prawdziwą rzeźnię, do końca meczu oddając zaledwie dwa punkty, a samo spotkanie zakończyli 16:9, tym samym eliminując Dziki z turnieju.

Ambush vs Izako Boars – 2:0

• Dust2 – 16:10
  • Overpass – 16:9