Respawn.pl

JACKZ rozstaje się z G2 Esports

Autor: Krzysztof Sarna

Przerwa od rywalizacji na profesjonalnej scenie Counter-Strike’a: Global Offensive nadal trwa. Niektóre organizacje ogłosiły już swoje nowe zestawienia na nadchodzący sezon, podczas gdy te drugie dopiero ujawniają karty. Do tego drugiego grona można zaliczyć G2 Esports, które w środę poinformowało o tym, że Audric “JACKZ” Jug nie będzie już dalej “Samurajem”. 

Bezsprzecznie G2 Esports i JACKZ to dwa podmioty, które były ze sobą wspólnie utożsamiane. Nie ma się jednak czemu dziwić, bowiem zawodnik znad Sekwany pod szyldem organizacji z siedzibą w Berlinie spędził prawie cztery lata. Jedni powiedzą, że to krótki okres, podczas gdy drudzy, że długi. Jednego Francuzowi odmówić nie można: Masy osiągnięć.

Jug do G2 dołączył pod koniec listopada 2018 roku. Warto podkreślić, że JACKZ był najdłużej obecnym graczem w obecnym składzie. Grał przecież u boku takich person jak Kenny “kennyS” Schrub, Richard “shox” Papillon czy Alexandre “bodyy” Pianaro. 30-latek z całkowitą pewnością nie należy jeszcze na scenie do osób, które chcą zakończyć karierę. W końcu nie wygrał Majora, a jedynie dotarł do jego finału w Sztokholmie w listopadzie minionego roku. Podobnie było z Intel Extreme Masters w Katowicach, kiedy to G2 przegrało z FaZe Clanem. Na polskiej ziemi były już ”Samuraj” jednak triumfował, a to za sprawą Good Game League 2019 w Poznaniu. Ponadto zdobył mistrzostwo Champions Cup Final czy zajął 1-3. miejsce na BLAST Premier: Spring Regular Season 2020. 

Wszystkie znaki na niebie wskazują na to, że Francuz zasili szeregi HEET. Przyjdzie mu tam przejąć miejsce po Lucasie “Luckym” Chastangu. Nie można nie wspomnieć o tym, że przyjdzie mu się spotkać z dobrze znanym kolegą, bodyym. Dwójka panów rywalizowała w DBL PONEY. Wspólnie dotarli do dwóch finałów ESEA Cash Cup i wygrali jeden z nich. 

Jeśli z kolei chodzi o G2, to na ten moment lista skurczyła się do czterech graczy. Na tym jednak zmiany mogą się nie skończyć, ponieważ Aleksi “Aleksib” Virolainen mógł rozglądać się za innymi opcjami, przez co jego odejście przed nowym sezonem jest jak najbardziej realne. Mówi się, że Justin “jks” Savage jest jednym z tych, którzy najprawdopodobniej wstąpią do obozu Rémy’ego “⁠XTQZZZ⁠” Quoniama. 

Skład G2 Esports prezentuje się następująco:

  • Nikola “⁠NiKo⁠” Kovač
  • Nemanja “⁠huNter-⁠” Kovač
  • Ilya “⁠m0NESY⁠” Osipov
  • Aleksi “⁠Aleksib⁠” Virolainen 
  • Rémy “⁠XTQZZZ⁠” Quoniam – trener