Respawn.pl

Strona główna » Jak iPhone XR stoi na tle nowszych urządzeń?

Jak iPhone XR stoi na tle nowszych urządzeń?

Autor: Partner serwisu

Na rynku co jakiś czas pojawiają się nowe modele telefonów Apple. Wielu ludzi decyduje się zakup coraz to nowszego iPhone’a. Ale czy warto jest odrzucać starsze modele nawet jeżeli są znacznie tańsze? iPhone XR jest nadal jednym z najlepszych tanich iPhone’ów, jakie możesz kupić w tym roku. Zawiera wszystko, co ułatwia użytkowanie w nowszych, bardziej premium modelach, takie jak Face ID, wyświetlacz na całym ekranie i świetny aparat. Jedyna różnica jest taka, że jest oferowany w znacznie bardziej przystępnej cenie.

iPhone XR – duży i żywy wyświetlacz o przekątnej 6,1 cala

Zdania co do wielkości wyświetlacza są podzielone. Dla niektórych im mniejszy telefon, tym lepszy, czyli taki który mieści się w małej kieszeni a obsługa jedną ręką jest jak najbardziej możliwa. Inni zdecydowanie wolą większy wyświetlacz, na którym komfortowo ogląda się filmy czy seriale. Przy 6,1 cala rozmiar ekranu iPhone’a XR trafia idealnie w gusta klientów. Jest większy niż bardziej premium iPhone XS, ale mniejszy niż większe modele Max. Pomimo, że technologia stojąca za wyświetlaczem Liquid Retina HD nie jest tak dobra, jak modele premium, takie jak panele OLED z serii X, XS lub 11 Pro to i tak zdecydowana większość ludzi nie będzie w stanie zauważyć różnicy. Pomimo swoich niedociągnięć, iPhone XR nadal ma przydatne funkcje wyświetlania, takie jak True Tone, który filtruje niebieskie światło w celu lepszego oglądania w nocy.

Tani sposób na uzyskanie Face ID, Animoji i Memoji w iPhone XR

Face ID to nowa funkcja bezpieczeństwa, która zadebiutowała w iPhonie X w 2017 roku. Znana również jako „odblokowywanie twarzy”, sprzęt znajduje się w wycięciu w górnej części telefonu. Face ID to po prostu kolejna bezpieczna metoda odblokowywania iPhone’aOprócz możliwości bezpiecznego odblokowania telefonu za pomocą twarzy, aparat True Depth jest także jedynym sposobem na uzyskanie dostępu do zabawnych, nowych Memoji i Animoji firmy Apple. Są to maski AR, które wykorzystują mapowanie twarzy, aby odzwierciedlać mimikę twarzy na wyświetlaczu. W żadnym wypadku nie jest to zabójczo pożądana funkcja, ale po prostu fajny sposób na interakcję z przyjaciółmi i rodziną, czy to za pośrednictwem iMessage czy FaceTime.

iPhone XR – dłuższy czas pracy baterii i szybkie ładowanie

Żywotność baterii w telefonie iPhone XR jest jedną z najmocniejszych stron tego smartfona. Apple oferuje w iPhonie XR aż 16 godzin zwykłego odtwarzania wideo, co oznacza drastyczną zmianę na lepsze w porównaniu do innych modeli. Jest to coś co z pewnością przyda się każdemu. Telefon może mieć mnóstwo funkcji, jednak co z tego, jeśli kondycja baterii z nimi nie współgra. W sytuacjach, gdy bateria jest całkowicie wyczerpana, szybkie ładowanie Apple może przywrócić baterię do poziomu 50% w zaledwie 30 minut przy użyciu zasilacza 20 W.

Bezprzewodowe ładowanie w iPhone XR

Ładowanie bezprzewodowe to łatwy sposób ładowania iPhone’a bez fizycznego podłączania do niego kabla Lightning. Ponieważ ładowanie bezprzewodowe pojawia się w coraz większej liczbie miejsc – niezależnie od tego, czy są to przenośne ładowarki, lampy, zegary nocne, stacje dokujące do samochodów czy nawet specjalne stoliki w Starbucks – może to być wygodny sposób na naładowanie telefonu bez ciągłego noszenia ze sobą ładowarki. Należy pamiętać, że ładowanie bezprzewodowe nie jest tak szybkie, jak ładowanie przewodowe, więc dla niektórych może to być tylko atrakcyjny dodatek.

Dalsze wsparcie iPhone’a XR przez Apple

Apple słynie z obsługi starszych urządzeń za pomocą nowych aktualizacji oprogramowania, niezależnie od tego, czy jest to prosta aktualizacja spraw bezpieczeństwa, czy nowe wersje systemu iOS. Podczas lat świetności tego modelu, iPhone XR został zaktualizowany do iOS 15 i nie ma co się obawiać, że Apple nie będzie kontynuował aktualizacji telefonu przez kilka następnych latOznacza to, że iPhone XR jest świetny, jeśli szukasz najnowszych funkcji oprogramowania, takich jak tryb ciemny, widżety lub biblioteka aplikacji. Nie zapowiada się więc, by został w tyle za nowszymi modelami telefonów Apple przez kilka najbliższych lat.