Respawn.pl

Jak ENCE poradzi sobie na IEM Katowice 2024? Sprawdzamy szanse Polaków!

Autor: Krzysztof Sarna
ENCE

Przed nami impreza, która jest wręcz sztandarem polskiego, ale również światowego esportu. IEM Katowice 2024, a więc coroczny turniej przede wszystkim Counter-Strike’a, ale również i innych tytułów, który rozgrywa się na polskiej ziemi. Nie inaczej będzie i tym razem. O występ w Spodku zawalczy wielu Polaków. Wraz z GO+bet sprawdziliśmy, jak kreują się szanse polskich akcentów, a przede wszystkim rodaków z ENCE i Rebels. 

ENCE zagra w Spodku na IEM Katowice 2024?

Nie ma co ukrywać, że kibice znad Wisły olbrzymie nadzieje pokładać będą przede wszystkim w ENCE, na którego pokładzie znajduje się czterech Polaków oraz Duńczyk, Lukas “gla1ve” Rossander, nazywany przez polski kibiców Łukaszem. Nadal czekamy na oficjalny debiut “Ośmiornic”, który nastąpi właśnie pierwszego dnia fazy Play-In Intel Extreme Masters Katowice 2024. W spotkaniu BO1 podopiecznym Jakuba “kubena” Gurczyńskiego przyjdzie zmierzyć się z BIG. 

ZGARNIJ 25 ZŁOTYCH NA START Intel Extreme Masters Katowice 2024!

Startujący IEM Katowice 2024 to idealny moment i okazja do tego, by spróbować swoich sił z obstawianiem meczów. Nie tylko z samego faktu na rozpoczynające się największe zawody Counter-Strike’a na polskiej ziemi, ale także fakt, że bukmacher GO+bet nieustannie jest otwarty i czeka na nowych graczy, w zamian ich nagradzając. 

Bukmacher przewidział interesującą gratyfikację. Żeby po nią sięgnąć, należy zarejestrować się na GO+bet wraz z użyciem kodu RESPAWN. Po późniejszym zaznaczeniu zgód marketingowych oraz zweryfikowaniu konta trafi na nie 25 PLN na start. Trudno o lepszą okazję, by rozpocząć przygodę z obstawianiem. Oferta skierowana jest do wszystkich, którzy nie posiadają konta na GO+bet. Więcej informacji oraz rejestracja dostępne są po kliknięciu w poniższy banner. 

ESPORTOWE SZTOSY BY GO+BET, FREEBET Szanse Polaków na start IEM Katowice 2024!

Jako pierwsi na serwer z polskich akcentów, a zasadniczo drużyn podłączą się gracze Rebels. Grzegorz “SZPERO” Dziamałek, który jeszcze niedawno zakończył karierę gracza i został okrzyknięty trenerem polskiego zespołu, będzie chciał za wszelką cene, jak najlepiej przywitać się z turniejem na polskiej ziemi. Zadanie jednak łatwe nie będzie, bowiem Mariusz “casey” Jarząb i jego koledzy na start podejmą plasujące się w pierwszej dziesiątce rankingu HLTV Cloud9.

Rosyjsko-kazachski kolektyw miał już okazję zaprezentować się w 2024 roku, z powodzeniem przechodząc zamknięte kwalifikacje do turnieju RMR. 113. drużyna światowego notowania HLTV natomiast spoczęła na otwartych eliminacjach, a także zajęła 6. miejsce w europejskich kwalifikacjach do 19. sezonu ESL Pro League. Pierwsze spotkania fazy Play-In IEM Katowice 2024 rozgrywane będą jednak w formacie BO1, co jak korzystnie powinno zadziałać na ekipę znad Wisły, która będzie mogła zaprezentować wachlarz nietuzinkowych zagrań. Faworytem tego spotkania summa summarum niezmiennie pozostaje C9, na które kurs wynosi 1.18, podczas gdy na Rebels aż 5.80.

IEM KATOWICE 2024 KURSY

OFICJALNY DEBIUT ENCE NA Intel Extreme Masters Katowice 2024!

Kibice znad Wisły największe nadzieje pokładają w ENCE, które w przerwie międzysezonowej zakontraktowało trzech Polaków z 9INE. Pierwsze spotkanie będzie nie tylko istotne w kontekście dalszego ułożenia drabinki turnieju, ale także dlatego, że podopieczni Jakuba “kubena” Gurczyńskiego po raz pierwszy rozegrają oficjalne spotkanie w turnieju, a nie w kwalifikacjach. Trzeba sobie powiedzieć, że podtekstów nie brakuje, ale jeżeli już debiutować, to właśnie na salonach. Organizacja z Finlandii na sam start zmierzy się z BIG. 

Spoglądając na listę uczestników, można śmiało stwierdzić, że “Ośmiorniczki” nie trafiły najgorzej, a wręcz całkiem nieźle. Występujący w niemieckiej organizacji Mateusz “mantuu” Wilczewski oraz jego koledzy zajmują aktualnie 18. pozycję w światowym rankingu HLTV. Z racji, że mecz będzie obejmował tylko jedną mapę – spodziewać możemy się wyrównanego grania. Na pozycji faworyta znajduje się jednak BIG, o czym przekonują bukmacherzy. Przelicznik na organizację zza naszej zachodniej granicy to 1.66, natomiast na ENCE 2.39.

22 1

25 PLN NA START TO NIE WSZYSTKO!

25 złotych, które możecie odebrać wraz z naszym kodem to nie wszystko. Go+Bet przygotował o wiele większy wachlarz bonusowych środków. W sumie do “wyciągnięcia” jest aż 900 PLN, bowiem wszystkie powitalne bonusy się sumują. W skład pakietu powitalnego, o którym mowa wchodzą: BONUS 300 PLN, ZAKŁAD BEZ RYZYKA 500 PLN oraz FREEBET 100 PLN.  Szczegóły oraz regulamin akcji znajdziecie dokładnie w tym miejscu

BYŁY GRACZ VIRTUS.PRO WRÓCI DO SPODKA?

W fazie Play-In ujrzymy jeszcze jeden polski akcent w postaci Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego, który reprezentuje barwy GamerLegion. “Dzik” wraz ze swoimi kolegami walczyć będą o przepustkę do głównego turnieju, by następnie wojować o awans do najlepszej ósemki i występ w Spodku. Pogorzelski Spodek zna jak mało kto, chociaż należy w tym miejscu przypomnieć, że w głównym turnieju ujrzymy podopiecznych Filipa “NEO” Kubskiego z FaZe Clanu oraz Wiktora “TaZA” Wojtasa z G2 Esports. Doliczyć jeszcze należy do tego grona zawodników Jakuba “kubena” Gurczyńskiego z ENCE. Tak więc w 2024 roku w kontekście IEM Katowice widnieje pokaźne grono triumfatorów EMS One Katowice 2014. Do pełni brakuje tylko Jarosława “pashybicepsa” Jarząbkowskiego oraz Pawła “byaliego” Bielińskiego. 

GamerLegion ma za sobą w 2024 roku już występ w ramach BLAST Premier Spring Groups, gdzie niespodziewanie na początku turnieju pokonali FaZe. To jednak Pogorzelski i jego koledzy zajęli ostatecznie dopiero 9-12 miejsce, bowiem siły nie starczyło potem na Liquid i ponownie na zespół Filipa “NEO” Kubskiego.

Czysto teoretycznie GL nie powinno mieć większych trudności w inauguracyjnym pojedynku na IEM Katowice 2024. Zespół Polaka na start zagra z M80, które plasuje się na 31. miejscu w rankingu HLTV, podczas gdy sama zajmuje 17. lokatę. Eksperci są w miarę zgodni, że to właśnie GamerLegion sięgnie po zwycięstwo. Każda postawiona złotówka w przypadku wygranej tej ekipy mnożona będzie razy 1.70. Gdyby to jednak M80 zatriumfowało, wówczas mnożnik wskazywać będzie na 2.31. 

IEM KATOWICE 2024 KURSY

A CO POWIECIE NA?

Na propozycję kuponu! Kuponu, na którym postawiliśmy na wszystkie polskie akcenty biorące udział w fazie Play-In Intel Extreme Masters Katowice. Skonstruowaliśmy kupon zgodnie z zasadami freebetu, a więc umieściliśmy w nim trzy zdarzenia, przy kursie minimum 1.30. Jednak kursy  na każdą z formacji, w której występują Polacy są znacznie wyższe. Trzeba sobie otwarcie przyznać, że zwycięstwo wszystkich trzech ekip jednocześnie, a więc GamerLegion, ENCE oraz Rebels jest mało prawdopodobne. Jednak gdyby tak się stało, przy stawce 25 PLN wyciągnąć można już po opodatkowaniu niespełna pół tysiąca złotych! 

kupon

Intel Extreme Masters Katowice 2024 rozpocznie się 31 stycznia i potrwa aż do jedenastego lutego. W fazie Play-In, która rozpocznie się jako pierwsza, zobaczymy łącznie 13 Polaków. Natomiast w głównym etapie rozgrywek czekają już, Siuhy (MOUZ), Krasnal (Monte), NEO (FaZe), i TaZ (G2). Pula nagród na tegorocznej katowickiej imprezie wynosi milion dolarów.

Materiał powstał przy współpracy z marką GO+bet