Respawn.pl

Jak potoczyły się kariery największych talentów PGE Nowy Poziom PLE?

Autor: Michał Maćkowski
PGE NOWY POZIOM

W  marcu 2023 roku na konferencji zorganizowanej na PGE Narodowym ogłoszono rozszerzenie współpracy, pomiędzy Polską Ligą Esportową oraz PGE Polska Grupa Energetyczna, której owocem jest PGE Nowy Poziom PLE – projekt skupiający się na rozwoju utalentowanej młodzieży esportowej w Polsce.

Talenty PGE Nowy Poziom

Wspólnymi siłami PLE oraz PGE Polska Grupa Energetyczna zorganizowali w 2023 roku cztery turnieje LAN-owe w różnych częściach polski w siedmiu tytułach gier.  Kto wykorzystał swoją szansę i robi dzisiaj karierę w polskim i międzynarodowym esporcie? Sprawdzamy, jak potoczyły się kariery największych talentów.

Kacper “bambosh” Szlachta – Counter Strike

Jeden z największych talentów PGE Nowy Poziom PLE w ubiegłym roku, jak i całej sceny polskiego Counter-Strike’a. Bambosh w 2. splicie zajął 3. miejsce, a jego kariera nabrała tempa. Talent zawodnika dostrzegła szwajcarska organizacja Permitta Esports, a następnie szwedzkie 9ine, którzy w 2023 roku wystąpili na Mistrzostwach Świata CS:GO. 

Wiktor “Inthrill125” Bylicki – Clash Royale

W rozgrywkach PGE Nowy Poziom nabrał cennego doświadczenia, które później przekuwał w sukcesy międzynarodowe, regularnie występując na dużych turniejach. Pod koniec ubiegłego roku otarł się o awans na Mistrzostwa Świata Clash Royale, zajmując 17. miejsce w kwalifikacjach – 16. awansowało.

Adam “Neerven” Marczak – EA Sports FC 24

Gracz najpopularniejszego symulatora gry piłkarskiej i zarazem wschodząca gwiazda polskiej sceny. Po zwycięstwie “sezonu 0” w 2022 roku poświęcił się ciężkim treningom, których owoce widzieliśmy pod koniec ubiegłego roku, kiedy to zajął 3. miejsce w prestiżowych rozgrywkach ORLEN ePucharu Polski, reprezentując Polonię Bytom. Ten sukces nie przeszedł obojętnie włodarzom Rakowa Częstochowa, którzy wystawią Adama do boju w PKO Bank Polski Ekstraklasa Games PRO, rozgrywkach, gdzie grają najlepsi zawodnicy EA Sports FC. Ciekawostka, jego rywalem w fazie zasadniczej będzie ambasador PGE Nowy Poziom PLE i wicemistrz świata FIFA – Bartosz “bejott” Jakubowski.

Jakub “Jcobbb” Pietruszewski – Counter Strike

W listopadzie na testy do ówcześnie najlepszego polskiego zespołu Counter-Strike’a dołączył Jcobbb, który kibicom Polskiej Ligi Esportowej jest dobrze znany, bowiem zwyciężył 2. split rozgrywek PGE Nowy Poziom PLE. 19-latek od razu stał się mocnym punktem drużyny, wyróżniając się przede wszystkim dużymi umiejętnościami indywidualnymi na tle pozostałych kolegów z zespołu. Z “dziewiątkami” zdobył pod koniec roku wicemistrzostwo ESL Mistrzostw Polski, co obecnie jest jego największym sukcesem drużynowym w karierze.

Oskar “hfah” Wroński – Counter Strike

Zawodnik z rocznika 2006 zanotował kapitalną końcówkę roku, zwyciężając rozgrywki PGE Nowy Poziom PLE w Chełmie oraz Białej Podlaskiej, a przy tym prezentując solidną formę indywidualną. To wszystko sprawiło, że po jego usługi zgłosiło się ThunderFlash – obecni mistrzowie PGE Dywizji Mistrzowskiej PLE – największych rozgrywek CS’a dla graczy w Polsce.

Kacper “Anerax” Greczka – Counter Strike

Chociaż dopiero stawia pierwsze kroki w profesjonalnej karierze gracza, to trzeba obiektywnie powiedzieć, że rozpoczął ją wręcz fantastycznie. Uczestnik wszystkich LAN-owych wydarzeń w 2023 roku i na każdym turnieju zajmował miejsca na podium – zwyciężając raz w Łomży. Sukcesy te sprawiły, że pod koniec zeszłego roku dołączył do niemiecko-duńskiej, szanowanej organizacji BLUEJAYS Esports Lite.

PGE Nowy Poziom PLE to pierwsza w Polsce sieć regionalnych rozgrywek edukacyjno-esportowych na poziomie graczy-amatorów, która ma na celu oddolne budowanie struktur polskiej sceny esportowej, rozwijanie kompetencji graczy w grze i poza nią oraz wychowywanie nowych mistrzów.