Respawn.pl

Jak prezentuje się dystrybucja rang CS:GO w poszczególnych regionach świata?

Autor: Krzysztof Sarna
CS:GO

Rangi w CS:GO często są przedmiotem wielu kontrowersji. Często przecież wymieniamy zdania wspólnie z kolegami odnośnie tego, na jakim poziomie umiejętności aktualnie się znajdujemy. Zazwyczaj wtedy też padają zdania typu “rangi nie grają” czy też “ranga nie odzwierciedla twoich umiejętności”. Ponad miesiąc temu serwis Leetify podzielił się infografikami na temat tego, jak prezentuje się podział rang w poszczególnych regionach świata.

Leetify znamy już nie od dziś. O tej stronie mogliśmy wiele usłyszeć w kwietniu, maju czy też czerwcu. Wówczas serwis chwalił się wieloma statystykami odnośnie CS:GO, takich jak chociażby liczba Globali w Polsce, liczba najpowszechniejszych rang, czy też dystrybucja poziomów FACEIT. Natomiast w ubiegłym miesiącu światło dzienne ujrzała dystrybucja rang w poszczególnych regionach. Trzeba przyznać, że przynajmniej ten europejski podział jest w pełni autentyczny.

Zaczniemy oczywiście od Europy. Najmniejszy procent posiadanych rang to srebro (silver), a także mistrzowska pierwsza klasa (supreme) wraz z elitą światową (global). Najwięcej z kolei znajduje się pomiędzy złotem (goldem) a elitarnym mistrzowskim obrońca (skrzyżowane kałachy). Dlatego też dystrybucja, którą przedstawia poniższa grafika zdaje się być bardzo autentyczna. Doskonale przecież wiemy, że najtrudniej jest wyjść z golda i kałacha, wszak różnica poziomów jest naprawdę spora i trzeba się wysilić, żeby awansować przynajmniej do orzełka.

Zdecydowanie odmienna sytuacja panuje w północnej Ameryce. Największy odsetek stanowią gracze rywalizujący na poziomie Silvera II, bo aż 13,4%. Wraz z wyższymi poziomami umiejętności, procenty te spadają. Na wyróżnienie zasługuje Global Offensive, ponieważ graczy z tą rangą w tym regionie jest zaledwie 0,5%. Na podstawie przypadku regionu NA możemy wysnuć prosty wniosek. Osób, które grają na wysokim poziomie, wręcz profesjonalnie jest zdecydowanie mniej, aniżeli w Europie. Ponadto ludzie grają tam bardziej okazyjnie i rzadziej, a w dodatku nie przywiązują takiej wagi do rang, jak ma to miejsce chociażby u nas. Warto jeszcze zauważyć, że liczba konto poddanych badaniom znacznie się różniła. Dla starego kontynentu to było lekko ponad dwa miliony, podczas gdy dla omawianej w tym miejscu Ameryki północnej było 550 tysięcy. 

Mamy także zobrazowaną dystrybucję na Azję, w której jednocześnie pojawił się najniższy odsetek kont posiadających elitę światową – 0,4%. Identycznie zresztą jest ze srebrem I, ponieważ jest to tylko 0,9%.  Poniżej prezentujemy jeszcze słupki z południowej i centralnej Ameryki oraz Oceanii.