Respawn.pl

TaZ – Następnym razem nie wybierajcie Mercedesa, weźcie Toyotę; Jak społeczność CS:GO zareagowała na awans 9INE?

Autor: Michał Maćkowski
9INE, CS:GO

Polska społeczność świętuje awans 9INE na ostatniego Majora w CS:GO, a gratulacje dla zespołu i słowa uznania spływają z całego świata. 

Prawie pięć lat polscy kibice musieli czekać na w pełni polski zespół na najważniejszym turnieju CS:GO, jakim jest Major. Wczoraj jednak zła passa została przerwana, a polski CS wstał z kolan, bo 9INE w świetnym stylu awansowało na ostatniego Majora w aktualnej wersji gry.  Bilans 3-0 i pokonanie aktualnie najlepszej drużyny na świecie, czyli G2 czy schowanie do kieszeni Vitality zaskoczyło nie tylko Polaków, ale cały CS’owy świat.

TaZ, karrigan i inni gratulują 9INE awansu na Majora CS:GO

Awans 9INE i to na dodatek bezpośrednio do fazy legend paryskiego Majora zaskoczył wszystkich, szczególnie że polski zespół, nie miał na swojej drodze łatwych rywali. Znani w środowisku CS’a gracze, komentatorzy podziwiają grę polskiego zespołu, który ponownie przyniósł kibicom niesamowite emocje, znane nam głównie za czasów Virtus.pro.

Gratulacje awansu z dawką humoru dorzucił Wiktor “TaZ” Wojtas, emerytowana polska legenda. Wiktor za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych pogratulował zawodnikom awansu i na dodatek dodał, żeby reprezentanci 9INE wybrali w przyszłości Toyotę, a nie Mercedesa, aby ponownie nie dotknęła nas klątwa.

Oczywiście mecz 9INE o awans na Majora oglądali wszyscy zawodnicy byłego legendarnego polskiego składu Virtus.pro, którzy po wygranej pogratulowali awansu ekipie Wiktora “mynio” Kruka.

Gratulacje dla 9INE spływają także od innych światowych graczy, w tym od reprezentanta FaZe  – Finna “karrigana”  Andersena, który o awans na ostatniego Majora będzie musiał wywalczyć w turnieju ostatniej szansy.

Społeczność nie zawiodła

O powrocie polskiego CS:GO do światowej czołówki pisaliśmy już od kilku tygodni, jednak teraz postawiona została kropka nad i. Społeczność po awansie nie zawiodła i dostarczyła nie tylko mnóstwo gratulacji, ale także dawkę dobrego humoru. Poniżej znajdziecie kilka wpisów z memami po awansie 9INE na Majora.