Respawn.pl

Jak sprawdzić ilość FPS w Counter-Strike 2?

Autor: Michał Maćkowski
Counter-Strike 2 grafika promująca, update CS2

Komendy w Counter-Strike 2 różnią się często znacząco od tych, które znamy w CS:GO. To jednak nie oznacza, że niektórych z nich nie ma, po prostu Valve postanowiło zmienić ich formułę. 

Jak sprawdzić FPS w w Counter-Strike 2?

Jeżeli uruchomiliście Counter-Strike 2 i chcieliście wpisać komendy z CS:GO, to w wielu przypadkach mogliście napotkać spore problemy. Wszystko przez zmiany, jakie Valve wraz z wprowadzeniem nowego silnika musiało także zmienić w liście komend, które teraz są po prostu inne. Na szczęście społeczność nie śpi i już zbierane są najważniejsze komendy do nowej wersji.

Aktualnie w najnowszej wersji gry nie mamy takiego samego grafu, jak w CS:GO. Nie wystarczy teraz net_graph 1, aby otrzymać najważniejsze informacje między innymi o naszym połączeniu. Valve nie dodało takiej komendy i teraz w Counter-Strike 2 należy wpisać kilka komendy.

Aby zobaczyć ilość klatek na sekundę w Counter-Strike 2 należy wpisać w konsoli komendę: cl_showfps 1. To właśnie ta komenda będzie pokazywać Wam na bieżąco, ile macie FPS.  Co ciekawe, jeżeli chcecie zbadać swoje połączenie internetowe, to należy wpisać jeszcze inną komendę. Mowa o cq_netgraph 1, które jednak nie jest tak intuicyjne jak jego poprzednik.

To jednak nie jedyna możliwość sprawdzenia ilości klatek na sekundę w Counter-Strike 2. Platforma Steam także dzięki uruchomieniu nakładki umożliwia liczenie FPS’ów i wydaje się to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, niż aktualnie komenda w grze. Aby włączyć licznik FPS, wystarczy uruchomić nakładkę (standardowo Shift + TAB), a następnie kliknąć w koło zębate. Następnie pojawi się opcja włączenia licznika i dostosowania, w którym miejscu ma pojawiać się liczba FPS.

Nakładka na Steam - Włącznie FPS w Counter-Strike 2

Co ze zmianą ręki w Counter-Strike 2?

Nie mamy dobrych informacji dla osób, które wolą trzymać karabin w drugiej dłoni. Valve nie dodało jeszcze komendy do Counter-Strike 2, która umożliwiłaby przeniesienie karabinu do lewej ręki. Gracze, którzy przyzwyczajeni są do takiej gry z CS:GO muszą uzbroić się w cierpliwość, bo najprawdopodobniej Valve doda w niedalekiej przyszłości komendę odpowiedzialną za to.

To nie jedyna komenda, jakiej brakuje aktualnie w CS2. Valve na ten moment całkowicie usunęło również między innymi r_dynamic, które usuwało w CS:GO dynamiczne cieniowanie. Zdecydowaną większą ilością komend, jakich brakuje w CS2 pochwalił się na Twitterze ThourCS.

Więcej informacji o Counter-Strike 2 można znaleźć w naszej specjalnej zakładce.