Respawn.pl

Jak zagrać w Counter-Strike 2?

Autor: Michał Maćkowski
Counter-Strike 2 grafika promująca, update CS2

Nowa wersja CS’a wreszcie oficjalnie potwierdzona, więc cały czas rodzi się mnóstwo pytań. Jak zagrać w Counter-Strike 2 w wersji beta? Nie będzie to takie proste, bowiem wiele zależy od Valve.

Oficjalnie Counter-Strike 2 został zapowiedziany i oficjalna wersja ujrzy światło dzienne w wakacje. Jednak przed tym czekają nas limitowane testy, w których nie każdy będzie mógł wziąć udział. Zatem jak zagrać w Counter-Strike 2?

Jak mogę zagrać w Counter-Strike 2?

Counter-Strike 2 na początku nie będzie dostępny dla wszystkich, bowiem Valve zdecydowało się przeprowadzić limitowane testy, do których zaproszeni zostaną tylko wybrani gracze. Kryteria wyboru graczy będą jednak dosyć małe, a otrzymanie kodu do nowej wersji najpopularniejszego FPS’a na świecie nie będzie należeć do najłatwiejszych.

Zatem jak zagrać w Counter-Strike 2? Valve będzie rozdawać graczom specjalne wejściówki udostepniające wersję beta nowej wersji Counter-Strike. Producent gry będzie wybierał graczy na podstawie między innymi czasu gry na oficjalnych serwerach Valve przed ogłoszeniem testów, współczynnika zaufania i statusu konta Steam.

Jeżeli ktoś nie otrzyma kodu do Counter-Strike 2 na początku, nic straconego. Valve w FAQ’u poinformował, że gracze będą systematycznie dodawani, co spowoduje, że z każdą kolejną wysyłką kodów, zwiększa się szansa na otrzymanie wersji beta.

SKIN - COUNTER-STRIKE 2

Skin CS2 (fot. Valve)

Jak dowiem się, że otrzymałem beta Counter-Strike 2?

Counter-Strike 2 na ten moment będzie nieco zależny od CS:GO, bowiem gracz, który  włączy aktualną wersję gry i został wybrany do udziału w testach nowej wersji, otrzyma powiadomienie w menu głównym. Jeśli otrzymacie takie powiadomienie, wystarczy kliknąć „ZAPISZ SIĘ” i rozpocząć pobieranie.  Po zakończeniu pobierania ponownie należy uruchomić CS:GO i wybrać opcję „Ograniczony test”, aby przetestować Counter-Strike 2.

W co możemy grać w becie Counter-Strike 2? 

Beta Counter-Strike 2 na ten moment będzie miało duże ograniczenia, jeżeli chodzi o opcje rozgrywki. Gracze będą mieli do dyspozycji rozgrywkę z botami (w tym możliwość testowania granatów itp), tryb deatchmatch z innych graczami, którzy otrzymali dostęp do bety oraz nierankingowe rozgrywki. Wszystko na ten moment będzie odbywać się na mapie Dust2.

Więcej informacji o Counter-Strike 2 znajdziecie w naszej zakładce