Respawn.pl

Jaka podstawka chłodząca pod laptopa? Pomagamy wybrać!

Autor: Maciek Paszkiewicz

Czy Twój laptop staje się zbyt gorący? Czy słychać głośne szumy wentylatorów? Jeśli tak, to może być czas na zakup podstawki chłodzącej. Jaką wybrać i czy istnieją różne rodzaje? W tym artykule szeroko omawiamy ten temat!

Jak wybrać podstawkę chłodzącą pod laptopa?

Podstawka chłodząca to urządzenie, które pomaga obniżyć temperaturę laptopa, zapewniając mu lepszy przepływ powietrza. Istnieje wiele różnych modeli podstawek chłodzących, dlatego ważne jest, aby wybrać taką, która będzie odpowiednia dla Twojego laptopa oraz dostosowana do preferencji.

W tym artykule omówimy, jak wybrać podstawkę chłodzącą pod laptopa. Dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze, jakie są różne rodzaje podstawek chłodzących oraz jakie są najlepsze podstawki chłodzące.

Przy wyborze podstawki chłodzącej pod laptopa należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

  • Rozmiar laptopa. Podstawka musi być dostosowana do rozmiaru Twojego laptopa.
  • Liczba wentylatorów. Podstawki chłodzące mogą mieć od jednego do kilku wentylatorów. Im więcej wentylatorów, tym lepsza będzie wydajność podstawki.
  • Moc. Podstawki chłodzące mogą mieć różne moce. Im mocniejsza podstawka, tym lepsze będzie chłodzenie.

Funkcje dodatkowe. Niektóre podstawki chłodzące mają dodatkowe funkcje, takie jak podświetlenie LED, regulowana wysokość czy porty USB.

podstawka chłodząca pod laptopa genesis

Rodzaje podstawek chłodzących pod laptopa

Podstawki chłodzące pod laptopa to urządzenia, które pomagają obniżyć temperaturę laptopa, zapewniając mu lepszy przepływ powietrza. Istnieje wiele różnych rodzajów podstawek chłodzących, dlatego ważne jest, aby wybrać taką, która będzie odpowiednia dla Twojego laptopa.

Oto kilka najpopularniejszych rodzajów podstawek chłodzących pod laptopa:

  • Podstawki z wentylatorami. Podstawki z wentylatorami są najpopularniejszym rodzajem podstawek chłodzących. Wentylatory wytwarzają przepływ powietrza, który pomaga schłodzić laptopa.
  • Podstawki z podkładkami chłodzącymi. Podkładki chłodzące są wykonane z materiałów, które dobrze odprowadzają ciepło. Podkładki chłodzące pomagają schłodzić laptopa poprzez bezpośredni kontakt z jego obudową.
  • Podstawki z kombinacją wentylatorów i podkładek chłodzących. Podstawki z kombinacją wentylatorów i podkładek chłodzących zapewniają najlepsze chłodzenie. Wentylatory wytwarzają przepływ powietrza, a podkładki chłodzące pomagają odprowadzić ciepło.

Firma Genesis oferuje szeroki wybór podstawek chłodzących do laptopów. Oparte one są o chłodzenie za pomocą rozmieszczonych na całej podkładce wiatraków. Dostępne modele to:

podstawka chłodząca pod laptopa

Najlepsze podstawki chłodzące pod laptopa

Podstawka chłodząca to urządzenie, które pomaga obniżyć temperaturę laptopa, zapewniając mu lepszy przepływ powietrza. Warto więc sięgać po sprawdzone rozwiązania. Naszą rekomendacją jest podstawka Genesis Oxid 850, która ma regulacje kąta nachylenia, wydaje wentylatory, ergonomiczne rozwiązania oraz tryb podświetlenia RGB. 

Dzięki temu, że podkładka posiada pięć wentylatorów, możemy zbić o kilka stopni temperaturę w naszym laptopie podczas grania w wymagające gry. A to wszystko dopełnia wbudowany HUB USB 2.0. Jedno gniazdo zajęte jest przez zasilanie podstawki, a drugie umożliwia podłączenie dodatkowych urządzeń. Wspomniana podkładka chłodząca pod laptopa może pomieścić urządzenie o maksymalnej przekątnej 17.3.

Koszt takiej podstawki to 199 złotych, co jak na ilość funkcji, jakie ona oferuje, nie jest zbyt wygórowaną kwotą. Jeżeli jednak nie możecie sobie pozwolić na nadszarpnięcie budżetu w kwocie 200 złotych, to warto sięgnąć po tańsze rozwiązania. Mowa tutaj np. o OXID 450 za 149 złotych, który jest dedykowany laptopom o maksymalnej przekątnej 15.6.

Na pewno warto sięgnąć po taką podkładkę, ponieważ z racji ograniczeń fizycznych, laptopy często się grzeją nawet podczas zwykłej pracy na dokumentach, Teamsach, czy też innych komunikatorach. Z kolei podkładki chłodzące pozwalają zbić temperaturę o kilka stopni.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Genesis.