Respawn.pl

Jaki powinien być szybki hosting serwerów gier?

Autor: Partner serwisu

Stabilne połączenie to podstawa, jeśli chodzi o gry sieciowe. Dynamiczna rozgrywka, szczególnie na wyższych poziomach rankingowych może wymagać niesłychanej precyzji, a nawet najmniejsze opóźnienie czy błąd, mogą spowodować znaczące szkody dla zawodników. W poniższym artykule przyjrzymy się więc temu, jaki dokładnie powinien być szybki hosting serwerów gier.

Szybki hosting serwerów gier z dyskami SSD NVMe

Podstawą szybkiej wymiany danych między serwerem a urządzeniami zawodników, są odpowiednio dobrane dyski w serwerze. Najnowsze dyski SSD NVMe, które w swoim szybkim hostingu proponuje seohost.pl odznaczają się zaskakująco szybką pracą oraz wymianą danych.

Dyski SSD dostępne w ramach hostingów www tym bardziej mogą być przydatne podczas rozgrywek online, w których istotna jest dynamiczne ładowanie i wymiana większych plików. Dobrym przykładem może być tu załadowanie nowej mapy poziomu, co wymaga wczytania konkretnych plików graficznych. Najlepszy hosting do gier powinien odznaczać się tu możliwie najkrótszym czasem wymiany danych, dzięki czemu rozgrywki nie będzie trzeba przerywać na zbyt długo.

Szybki hosting serwerów do gier w pobliżu domu

W dzisiejszych czasach szybki i tani hosting oraz sam internet mogą wydawać się normą. Warto jednak pamiętać, że przesył danych między serwerem a na przykład komputerem w dalszym ciągu wymaga określonego czasu i nie jest to proces natychmiastowy. Różnice, choć niewielkie, mogą wynikać z lokalizacji serwera względem miejsca, w którym się znajdujemy. Użytkownicy znajdujący się dalej od serwera, mogą odczuwać minimalny spadek prędkości połączenia.

Przy codziennym użytkowaniu minimalnie wolniejsze połączenie nie powinno być na tyle problematyczne, ale podczas dynamicznych rozgrywek online nawet ułamek sekundy ma znaczenie. W trosce o możliwie najszybszy hosting warto więc zwrócić uwagę na to, gdzie położone są główne serwery dostawcy i wybrać te, relatywnie blisko nas.

Bezpieczny i szybki hosting serwerów do gier

Gry online dają możliwość do wirtualnego spotkania i wspólnej zabawy oraz rywalizacji. Niezabezpieczony serwer może być jednak narażony na ataki hakerów, którzy często czekają tylko na możliwość wykradnięcia danych osobistych z konta lub nawet kradzieży zgromadzonych przedmiotów wirtualnych. Wybierając hosting serwerów do gier warto więc zwrócić uwagę na to, czy dostawca oferuje, na przykład systemy Anty DDoS lub inne zabezpieczenia.

Tani i szybki hosting serwerów do gier

Warto pamiętać, że szybki hosting serwerów gier przede wszystkim ma za zadanie umożliwić dobrą zabawę. Dobrze jest więc połączyć przyjemne z pożytecznym i zadbać o to, aby rozrywka ta nie kosztowała nas strasznie dużo. Na szczęście tanie i szybkie hostingi są szeroko dostępne, a dla jeszcze większej oszczędności, warto zainteresować się darmowym hostingiem do gier.

Jak więc widać, aby szybki hosting serwerów gier spełniał swoje zadania w pełni, dobrze, aby odznaczał się kilkoma cechami. Przede wszystkim, warto, aby wybrany usługodawca oferował serwery, które wykorzystują szybkie dyski flash, na przykład SSD NVMe. Podczas wyboru, warto również zwrócić uwagę na to, aby główne serwery dostawcy znajdowały się relatywnie blisko nas, były odpowiednio zabezpieczone oraz nie były zbyt drogie.