Respawn.pl

Jakie zestawienia esportowców chcielibyśmy ujrzeć na FAME MMA?

Autor: Krzysztof Sarna

Występ Piotra “Izaka” Skowyrskiego w cage-u FAME MMA obudził esportowe środowisko. Z tej racji warto bardziej pofantazjować i przyjrzeć się starciom z udziałem osób gier komputerowych, które z pewnością za elektryzowałyby publikę. 

Chyba każdy z nas lubi sobie pofantazjować. My również lubimy to robić, a więc postanowiliśmy stworzyć kilka zestawień walk, które esportowych person chcielibyśmy ujrzeć na gali FAME MMA. 

Jarosław “pashaBiceps” Jarząbkowski vs. …

Na występ pashyBicepsa raczej wszyscy czekamy. Gdyby nie kontuzja pleców Jarząbkowskiego, tak istniała spora szansa, że 32-latek zawalczyłby na FAME MMA 9 w walce wieczoru przeciwko Patrykowi “KIZO” Wozińskiemu. Jednak każdy, kto obserwuje poczynania Jarka przede wszystkim na Instagramie, mógł dostrzec, że ten człowiek po prostu kocha sport i praktycznie codziennie robił z tym coś związanego. Niejednokrotnie oglądaliśmy snajpera na salkach z treningami, jeżdżącego na rowerze, czy też biegającego. Znakiem zapytania natomiast pozostaje przeciwnik, wszak “papito” na scenie zatargów raczej nie ma. Zanosi się na to, że jeśli doszłoby to starcia, byłoby to w przyjaznej i sportowej atmosferze. 

Maciej Opielski vs. Mateusz “Sówek” Kowalczyk

Nie od dziś wiadomo, że rywalizacja między organizacjami ma miejsce. W Polsce również możemy to dostrzec, mimo że w mediach nie tak często. Jednak kiedy już to zauważymy, to można stwierdzić, że nie jest tak ciekawie. Pomysłem na walkę mógłby być ten z udziałem dwóch CEO przewodnich organizacji na polskiej scenie. Barwy x-kom AGO miałby reprezentować Maciej Opielski, a po drugiej stronie związany z Anonymo Esports stanąłby Mateusz “Sówek” Kowalczyk. Panowie mieli już okazję dojść do wymiany zdań, co obrazują poniższe zdjęcia.

1 32 3

Paweł “byali” Bieliński vs. Oleksandr “s1mple” Kostyliev

Mimo że przez zdecydowanie większą część społeczności sytuacja uważana jest za naciąganą, to czemu by nie pomarzyć. Starcie Pawła “byaliego” Bielińskiego i Oleksandra “s1mple’a” Kostylieva wydawałoby się fajną opcją. Dla zawodników, którzy kiedyś mieli okazję mierzyć się na serwerach, nadszedłby moment fizycznego starcia. I jako takiego konfliktu nie ma, tak pewnego razu Polak powiedział, że nie chce grać z Ukraińcem w FPL-u.

Kuba “KubiK” Kubiak vs. Maciej “Morgen” Żuchowski 

Na scenie komentatorskiej ze sobą są od lat, a przez wielu uważani za jeden z najlepszych duetów komentatorskich. Znani przede wszystkim z niesamowitego poczucia humoru i dostarczania dobrej jakości rozrywki podczas transmisji. Na mikrofonie ciężko wyłonić tego “lepszego”, ale w oktagonie raczej ktoś musi wygrać. Dlaczego więc nie zmierzyć się w braterskiej atmosferze?

Morgen KubiK

fot. ESL

Tomasz “exhie” Tuszko vs. Piotr “peet” Ćwikliński

Mimo że peet nie jest już aktywny w środowisku esportowym i zakończył swoją karierę, tak, jeśli mówimy o fantazjowaniu, to fajnie byłoby ujrzeć go wraz z exhiem. A skąd taki pomysł? Jeśli jeszcze nie wiecie, to już spieszymy z odpowiedzią. Musimy cofnąć się w czasie do 4 lutego 2018 roku, kiedy miał miejsce Ecenter Copernicup w Toruniu. Wówczas przed meczem SEAL Esports a KOPUNIO doszło do krótkiej wymiany zdań pomiędzy zawodnikami, który prezentuje film poniżej.