Respawn.pl

Jankos i spółka wracają na fotel lidera LEC 2021 Summer

Autor: Paweł Wilk
Jankos

Niespodziewana porażka G2 Esports z Schalke 04 na inaugurację League of Legends European Championship 2021 Summer sprawiła, że ekipa Marcina “Jankosa” Jankowskiego przygotowywała się do kolejnego tygodnia z drugiego miejsca. Dwa zwycięstwa z aktualnego weekendu pozwoliły wrócić G2 Esports na pierwszą lokatę.

Tą jednak musi dzielić z Misfits Gaming, które po pięciu spotkaniach także zanotowało cztery zwycięstwa i jedną porażkę. W piątek ekipa Oskara “Vandera” Bogdana zanotowała małą wpadkę w starciu z Rogue, ale swoje humory poprawiła dzień później ogrywając Astralis. Dalej w tabeli mamy prawdziwy ścisk i aż trzy formacje posiadające bilans trzech zwycięstw i dwóch porażek, w tym Rogue z Kacperem “Inspiredem” Słomą oraz Adrianem “Trymbim” Trybusem, dla których była to wymagająca kolejka z koniecznością konfrontacji z Misfits i G2. Najgorzej ze wszystkich Polaków w tabeli wygląda sytuacja Oskara “Selfmade’a” Boderka i jego Teamu Vitalty. Rodzimy leśnik miał okazję zrewanżować się swojemu ostatniemu pracodawcy, jednak to Fnatic okazało się w piątek lepsze. Na szczęście Vitality w sobotę pokonało najgorsze do tej pory w rozgrywkach LEC SK Gaming.

Wyniki piątkowych meczów:
SK⁠ Gaming⁠01⁠⁠Schalke 04
MAD Lions01⁠⁠Excel
Rogue10⁠Misfits Gaming
Team Vitality⁠01⁠Fnatic
G2⁠ Esports⁠10⁠Astralis
Wyniki sobotnich meczów:
Team Vitality10⁠SK Gaming
⁠Misfits Gaming10⁠Astralis
Schalke 0401MAD Lions
Fnatic10Excel
Rogue01G2 Esports

Kolejny weekend z letnim splitem LEC zapowiada się równie ciekawie, w tym także dla białoczerwonych kibiców, ponieważ pierwszy dzień zakończy starcie G2 Esports z Vitality.

Harmonogram piątkowych meczów
⁠Misfits GamingExcel
SK GamingMAD Lions
Schalke 04Rogue
FnaticAstralis
Team Vitality⁠G2 Esports
Harmonogram sobotnich meczów
SK GamingExcel
Schalke 04Misfits Gaming
RogueAstralis
Team VitalityMAD Lions
G2 EsportsFnatic