Respawn.pl

Jankos zbanowany na Twitchu!

Autor: Krzysztof Sarna

Twitch, ban i kolejny już odcinek z tejże serii. Platforma streamingowa jest nieugięta i codziennie “nagradza” banami niemałą ilość osób. Kiedy jednak dochodzi do sytuacji, w której wykluczany jest zawodnik światowej klasy, jak Marcin “Jankos” Jankowski, wówczas żyje tym o wiele większa część środowiska.

Jankos z banem na Twitchu

Wydawać by się mogło, że zwykły dzień i kolejna transmisja z League of Legends w wykonaniu Jankowskiego. W praktyce rzeczywiście tak mogło być, ale chwila nieuwagi, a zasadniczo to wytrącenia z równowagi i ban gotowy. Co zatem zadecydowało o tym, że reprezentanta Teamu Heretics będzie czekać przerwa w nadawaniu na żywo?

Jak już zdążyliśmy wspomnieć, profesjonalny zawodnik LoL-a najzwyczajniej w świecie był podczas rozgrywki. Najprawdopodobniej przeczytał wiadomość z czatu, która go poddenerwowała i odpowiedział na nią c-wordem. Owym komunikatem było słowo “antypolak”, na co 28-latek odpowiedział: wypierd***j cw**u. Co ciekawe, jak czytamy w komentarzach profilu StreamerBans na Twitterze, sytuacja miała miejsce już jakiś czas temu. 


Sam Jankos poddał dalej Tweeta StreamerBans z informacją o własnej blokadzie. Polak skomentował zajście jednym zdaniem: Nie znam powody, ale mogą to być smocze kule. Pod znakiem zapytania natomiast stoi okres, na jaki wykluczenie zostało nałożone. Zazwyczaj mowa tu o kilku dniach. 

Co ciekawe, to nie pierwszy ban Jankosa na Twitchu. O poprzednim informowaliśmy dokładnie 16 lutego 2021 roku. Wówczas dżungler został zbanowany na 24 godziny. Jak będzie tym razem? Na informacje musimy zaczekać.

Fakt zbanowania Jankowskiego na Twitchu jasno nam obrazuje, że nie ma na tej platformie równych i równiejszych, a blokadę może otrzymać każdy, nawet światowej klasy profesjonalny zawodnik. Czy jednak aby na pewno? Czy przedstawicielki z segmentu basenów nie posiadają większych przyzwoleń? Odpowiedź w tej kwestii pozostawimy własnej ocenie.