Respawn.pl

jdm64 wraca zza światów! Amerykanin nowym trenerem VALORANTA w FaZe

Autor: Marcin Kapusta

Po kilku miesiącach nieobecności Joshua “jdm64” Marzano wraca do profesjonalnego esportu. 31-latek objął rolę głównego szkoleniowca dywizji VALORANTA w FaZe Clanie!

Joshua zastąpił w obowiązkach Thomasa “Trippy’iego” Schappy’iego, który jednak zachował miejsce w organizacji. Od teraz Kanadyjczyk będzie pełnił funkcję asystenta głównego trenera.

31-latek swoją dotychczasową przygodę esportową wiązał z Counter-Strikiem: Global Offensive. W nim reprezentował czołowe amerykańskie drużyny, takie jak Team Envy, Counter Logic Gaming czy też Team Liquid. To właśnie pod banderą tej ostatniej święcił największe sukcesy, sięgając nawet po wicemistrzostwo Majora ESL One Cologne 2016. Niemniej w ostatecznym rozrachunku po triumf sięgnęli Brazylijczycy z SK Gaming. 10 czerwca 2018 roku rozstał się z Liquid i niedługo później przywdział trykot Teamu Envy. Z tą formacją związany był przez niespełna rok, aczkolwiek w tym czasie nic wielkiego nie udało mu się osiągnąć. W lipcu 2019 tymczasowo słuch o nim zaginął.

20 maja ubiegłego roku jdm64 świętował swoje 30. urodziny. Wtedy też oficjalnie poinformował społeczność, że przechodzi na konkurencyjnego FPS-a od Riot Games. “Grałem w CS-a od około 18-20 lat i zdecydowałem, że nadszedł czas na nowy rozdział w mojej karierze. Od teraz będę rywalizował w VALORANCIE i szukam zespołu, który będę mógł reprezentować. Stwórzmy coś, co wielu z nas zapamięta“. Po tym ogłoszeniu Amerykanin znów zniknął z esportowego światka. Swoją internetową obecność ograniczył tylko do streamowania. Dziś jednak powrócił do swego pierwotnego fachu. Tym razem nie zamelduje się na serwerze jako gracz, a po raz pierwszy spróbuje swoich sił jako szkoleniowiec.

Aktualny skład VALORANTA w FaZe Clanie wygląda następująco:

  • Stany Zjednoczone USA Zachary “ZachaREEE” Lombardo
  • Stany Zjednoczone USA Andrej “BABYBAY” Francisty
  • Stany Zjednoczone USA Hunter “BabyJ” Schline
  • Stany Zjednoczone USA Corey “corey” Nigra
  • Stany Zjednoczone USA Shane “Rawkus” Flaherty
  • Stany Zjednoczone USA Josh “jdm64” Marzano (trener)
  • Kanada Thomas “Trippy” Schappy (asystent trenera)