Respawn.pl

Jeden mecz dzieli nas od dwóch polskich drużyn w ESL Pro League!

Autor: Maks Bartosik

Do 9INE w rozgrywkach ESL Pro League może dołączyć druga polska ekipa! Mowa o Orks, którzy już dzisiaj powalczą o awans do CS’owej ligi mistrzów!

Obecnie rozgrywane są europejskie kwalifikacje do ESL Pro League S18. Udział w nich biorą zwycięzcy krajowych mistrzostw ESL z Iberii, Wielkiej Brytanii, Francji, Turcji, regionu adriatyckiego, Niemiec czy Beneluksu. Grają tam również mistrzowie Polski – Orks, którzy idą jak burza i są o krok od wywalczenia awansu do ESL Pro League!

Vegi i spółka swoje zmagania w kwalifikacjach rozpoczęli od pokonania mistrzów Węgier – ex-DomiNation 2:0 i awansowali tym samym do ćwierćfinału. Tam czekali na nich uczestnicy ostatnich trzech turniejów rangi Major – Bad News Eagles. Ku sporemu zaskoczeniu wszystkich, Polacy po ciężkim meczu okazali się lepsi od kosowskiej formacji i wygrywając 2:1, awansowali do półfinału.

Jeden mecz od ESL Pro League S18!

A w tym zmierzą się z portugalskim SAW i mecz ten zadecyduje o tym, która z tych dwóch drużyn zagra w nadchodzącym sezonie ESL Pro League. Starcie Orks z SAW zaplanowane jest dzisiaj na godzinę 19:00 i zostanie rzecz jasna rozegrane w formacie Best Of Three. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi niemiecki kanał 99Damage, do którego link znajdziecie tutaj.

Mutiris i spółka nie będą na pewno łatwym rywalem dla Orks. Portugalczycy są bowiem 26 drużyną świata według rankingu HLTV, a kilka dni temu w kwalifikacjach do Gamers8 pokonali m.in. Astralis i Ninjas In Pyjamas. Jednak w tych kwalifikacjach grali dopiero jedno spotkanie przeciwko Alternate aTTaX, z którym bardzo długo się męczyli, by ostatecznie wygrać 2:1. Orkowie natomiast pokazali już, że drużyny z TOP 30 nie są dla nich wielkim problemem i potrafią z nimi wygrać, więc trzymamy kciuki, by dzisiaj było tak samo.

Kciuki za polską formację trzyma m.in. TaZ: