Respawn.pl

Jeden z czterech Polaków żegna się z Majorem. Szerszenie meldują się w półfinale!

Autor: Filip Woszczek
Spinx

Pierwszy dzień ćwierćfinałów Majora w Paryżu wyłonił drugi zespół, który w sobotę zagra w półfinale. Vitality dość sprawnie radzi sobie z Into the Breach, pozbawiając Karola “rallen” Rodowicza szansy na dalszą grę na prestiżowym turnieju.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania była ekipa Vitality. Wybrane przez Into the Breach Vertigo wyglądało dla nich dobrze, ponieważ w ataku uzbierali aż 9 rund w ofensywie. Z korzyścią dla nich, pistoletówka również wpadła na ich konto, ale odpowiedź od reprezentantów francuskiej organizacji pojawiła się już w rundzie kolejnej. Wkrótce Vitality przejęło inicjatywę, nadając własny bieg temu pojedynkowi, gdyż aż 7 rund padło ich łupem, co oznaczało zwycięstwo na tej mapie.

Początkowo Anubis rozgrywał się korzystnie dla ekipy Karola “rallen” Rodowicza, aczkolwiek od wyniku 5:2 wszystko zaczęło się przechylać na rzecz Vitality. Wraz z końcem połówki, w tabeli widniał wynik 9:6 dla Golden Hornets w ataku. W drugiej połowie w pewnym momencie można było zobaczyć wyrównanie (10:10), ale ponownie Vitality pokazało, że tym razem to ich defensywa pozwoli wygrać to spotkanie.

Vitality vv 20 Into The Breach Into the Breach
Vertigo 16:11, Anubis 16:10

Relację z BLAST Paris Major znajdziecie tutaj.

Transmisję w polskim języku ze wszystkich spotkań Majora w Paryżu można oglądać na kanale Piotra “Izak” Skowyrskiego oraz ESPORTNOW w serwisie Twitch. Organizatorem polskiej transmisji jest GAM3RS_X, które odpowiadało już za realizację PGL Major Antwerpia 2022 i PGL Major Sztokholm 2021. Wcześniej ekipa pod banderą Fantasyexpo pracowała przy transmisjach PGL Major Kraków 2017, FACEIT Major 2018 czy Starladder Major Berlin 2019.

Komentatorzy MajorPartnerami polskiej transmisji z Majora w Paryżu są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Adidas, BLIK, Antybaton, Pringles oraz KFC. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata. Polskie transmisje z Majora skomentuje gwiazdorska obsada rodzimych komentatorów w tym między innymi: Piotr ‘izak’ Skowyrski, Łukasz ‘Hermes’ Pożyczek, Olaf ‘Szeregowy’ Ostrowski, Michał ‘MostoW’ Mostowiec czy Piotr Dumanowski, znany komentator sportowy. Ponadto transmisja na kanale Piotra Skowyrskiego zostanie wzbogacona o analizę w której zobaczymy między innymi Kubę “KubiK” Kubiaka, Janusza “Snax” Pogorzelskiego, Dominika ‘Gruby’ Świderskiego. czy Michalinę “Młoda” Chudzińską.

Materiał powstał przy współpracy z WE!RE Fantasy.