Respawn.pl

“Jeden z najlepszych Majorów w historii” – społeczność reaguje na finał PGL Major!

Autor: Maks Bartosik
jL PGL Major

Za nami wielki finał PGL Major Copenhagen 2024, który wygrało NAVI. Jak zareagowała na to spotkanie społeczność CS2?

Wielki finał PGL Major Copenhagen 2024 to było prawdziwe święto CS2. Finalny triumf NAVI i wcześniejsze rozstrzygnięcia sprawiły, że z pewnością będzie można go miło wspominać. Widać to także po reakcjach graczy i obserwatorów sceny CS2, którzy nie wahają się mówić, że Major w Kopenhadze mógł być nawet najlepszym Majorem w historii. Tak sądzi m.in. kapitan G2 – Hooxi.

Trochę dalej od tego stwierdzenia będzie na pewno Broky. Snajper FaZe po porażce w wielkim finale wrzucił swoje zdjęcie z wymowną emotką złamanego serca.

Aleksib i NAVI napisali piękną historię na PGL Major

Z kolei Kassad skupił się na Aleksib, który w końcu doczekał się swojego triumfu na Majorze. Serb zwrócił uwagę na to, że fiński prowadzący był odsuwany od każdej drużyny w której grał i w końcu dopiął swego.

Zresztą nie tylko Aleksib napisał w Kopenhadze piękną historię. BiT po raz drugi wygrał Majora, IM i JL zostali pierwszymi mistrzami z Rumunii i Litwy, a W0nderful świetnie wszedł w buty S1mple’.

Dumny ze swojego byłego podopiecznego jest za to Kuben, który wprowadzał JLa na profesjonalną scenę najpierw w MAD Lions, a potem w Apeks. Teraz obserwował, jak jego wychowanek sięga po triumf i tytuł MVP PGL Major Copenhagen 2024…

https://twitter.com/kuben_tt/status/1774536213166211169

Dumny na pewno jest także Siuhy, który rok temu w Paryżu razem z Imem w składzie doszedł do finału, którego jednak nie udało się wygrać. Teraz Rumunowi się to w końcu udało.

A na koniec wjechał S1mple, który lekko się ogrzał w blasku chwały swoich kolegów z NAVI i napisał, że teoretycznie jest zwycięzcą Majora, bo w końcu był Stand-Inem. Dodał także, że jest dumny ze swojej ekipy.

Transmisję z polskim komentarzem można było obejrzeć na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch oraz Youtube. Po więcej informacji o PGL Major Kopenhaga 2024 zapraszamy do dedykowanej relacji. Partnerami pierwszego w historii Majora w CS2 były marki, które od dawna są mecenasami esportu i wspierają rozwój tej dziedziny na wielu szczeblach, a są to: logitech G, adidas, AMD, KFC, LV BET, Grześki, eobuwie, Modivo oraz Quersus. Pierwszy krok w esportową społeczność stawiała marka INEA. Za realizację transmisji odpowiedzialny był zespół GX Studio. Natomiast patronat medialny objął serwis Respawn.pl.