Respawn.pl

Jest awans na RMR-y, jest pracodawca! Polacy w Enterprise Esports

Autor: Marcin Kapusta

W styczniu zawodnicy ex-ThunderFlash sensacyjnie awansowali do turnieju RMR. Sukces ten zaowocował znalezieniem nowego pracodawcy. Od teraz Polacy będą reprezentować Enterprise Esports!

Na początku bieżącego roku setki drużyn zameldowało się na linii startu pierwszych otwartych kwalifikacji do turnieju RMR przed inauguracyjnym Majorem w historii Counter-Strike’a 2. Do zamkniętego etapu zdołali awansować byli reprezentanci ThunderFlash, którzy w pokonanym polu pozostawili JANO Esports Aleksiego “allu” Jalliego, Fnatic czy KOI. Co ciekawe, ostatnią z wymienionych formacji zdominowali wynikiem 13:0. Kilkanaście dni później rozpoczęli zmagania w zamkniętych eliminacjach. W nich poradzili sobie świetnie, zajmując piąte miejsce premiowane slotem do turnieju RMR. Ten sukces miał bezpośredni wpływ na zakontraktowanie Polaków przez organizację Enterprise Esports.

Nowy rok, nowy zespół, nowa organizacja. Jestem gotowy na nowy rozdział. Mieliśmy naprawdę dobry start w tym sezonie, co oznacza większą presję na dobre wyniki, ale miejmy nadzieję, że utrzymamy nasze głowy w górze. To oczywiście bardzo miły prognostyk, że dość szybko znaleźliśmy dom!” – oświadczył prowadzący zespołu, Mateusz “TOAO” Zawistowski.

Enterprise okraszone Biało-Czerwoną flagą!

Enterprise Esports to słowacka organizacja założona w kwietniu 2020 roku przez Miroslava Bodnara. Dotychczas inwestowała wyłącznie w czesko-słowackie podwórko, a przez je szeregi przewinęli się m.in. David “forsyy” Bily czy obecny zawodnik Fnatic, Matus “MATYS” Simko. Wszyscy członkowie ostatniego czeskiego składu Enterprise stracili posady dwa tygodnie temu, tj. 23 stycznia.

Aktualny skład Enterprise Esports wygląda następująco:

  • Poland Mateusz “TOAO” Zawistowski
  • Poland Patryk “Demho” Tomaszewski
  • Poland Sebastian “fr3nd” Kuśmierz
  • Poland Mateusz “ex1st” Witman
  • Poland Wojciech “bajmi” Strzelczyk

Ekipa prowadzona przez Mateusza “TOAO” Zawistowskiego już za tydzień rozpocznie zmagania w ramach turnieju RMR, który odbędzie się w Bukareszcie. Oficjalnie nie znamy rywali Polaków w spotkaniu inauguracyjnym, ale na liście uczestników w stolicy Rumunii widnieją m.in. FaZe Clan, Natus Vincere, Virtus.pro, G2, Falcons czy Eternal Fire.