Respawn.pl

JKS wyląduje na ławce w G2?

Autor: Maks Bartosik

Jesienna shuffla transferowa ostatnio na chwilę przystopowała, jednak wszystko wskazuje na to, że wracamy do codziennych newsów transferowych. Według HLTV, JKS ma wylądować na ławce w G2!

Ostatnie tygodnie dla G2 nie są zbyt łatwe. Niemiecka organizacja musi mierzyć się z staraniami saudyjskiego Falcons o dwójkę graczy – Monesy’ego i Niko. I o ile ten drugi już oficjalnie potwierdził, że zostaje w G2, tak w przypadku młodego snajpera nic nie jest jeszcze pewne.

JKS out, Nexa in?

Jak się okazuje, nawet gdyby G2 udało się utrzymać obie gwiazdy, to europejski skład i tak czekają przemeblowania. Według raportu portalu HLTV, G2 zamierza przesunąć JKS na ławkę rezerwowych. Według niektórych źródeł, miejsce Australijczyka w składzie G2 może zająć Nexa, któremu wkrótce wygasa kontrakt z OG. Dla Serba byłby to powrót do G2, w którym występował od 2019 do 2022.

JKS był członkiem składu G2 od sierpnia 2022 roku, gdy po prawie dwóch latach bycia bez drużyny, podpisał kontrakt z niemiecką organizacją. W jej barwach Australijczyk triumfował m.in. podczas IEM Katowice 2023 i IEM Cologne 2023.

Jeśli doniesienia o posadzeniu JKS na ławce się potwierdzą, to skład G2 będzie prezentował się następująco:

Bosnia and Herzegovina Nemanja “⁠huNter-⁠” Kovač
Bosnia and Herzegovina Nikola “⁠NiKo⁠ Kovač
Russia Ilya “⁠m0NESY⁠ Osipov
Denmark Rasmus “⁠HooXi⁠ Nielsen

Germany Jan “⁠Swani⁠ Müller (trener)

Australia Justin “⁠jks⁠ Savage (ławka rezerwowych)