Respawn.pl

Jonji opuszcza Bad News Bears!

Autor: Marcin Kapusta

Jonathan “Jonji” Carey oficjalnie rozstał się z Bad News Bears. Lukę po nim tymczasowo załata trener, Nathan “madcow” Retterath!

Odejście Jonjiego nastąpiło tuż po tym, jak  drużyna odpadła z wrześniowej edycji DreamHack Open. W meczu, którego stawką było utrzymanie, uznała wyższość TeamuONE, mimo iż posiadała znaczną przewagę na obydwóch mapach. Tym samym zajęła odległą 5/6. lokatę i nie zdołała zakwalifikować się do 15. sezonu ESL Pro League Conference.

Nigdy nie powinienem pisać, gdy jestem sfrustrowany. Wkładałem wszystko w ten projekt, począwszy od lutego. Przepraszam fanów, którzy oglądali ten mecz (vs TeamONE), jestem bardziej rozczarowany, niż kiedykolwiek. Chcę włożyć swoją energię i wiarę w projekt, w którym cechy te będą odwzajemnione.” – oznajmił Kanadyjczyk za pośrednictwem Twittera.

Jonji dołączył do Bad News Bears w styczniu bieżącego roku, czyli w momencie powołania do życia nowego składu CS:GO. Utożsamiając się z “Niedźwiedziami”, zwyciężył m.in. sześć turniejów z serii ESEA Cash Cup, północnoamerykańską dywizję ESEA Premier oraz 15. edycję Frahadelphii. Wystąpił także na IEM Cologne 2021 i ESL Pro League 14, aczkolwiek podczas tych prestiżowych wydarzeń jego zespół nic wielkiego nie pokazał i zwyczajnie odbiegał od reszty stawki pod względem umiejętności.

Już za osiem dni zawodnicy Bad News Bears zameldują się na placu boju w ramach ostatniego turnieju z cyklu RMR, Intel Extreme Masters Fall 2021. Uplasowali się oni w grupie A, w której zmagania toczyć będą również Team Liquid, Extra Salt, paiN Gaming, EXTREMUM oraz ATK. W tych rozgrywkach w rolę piątego gracza wcieli się trener, Nathan “madcow” Retterath. Niemniej oznacza to, że zespół utraci 20% zdobytych punktów RMR za zmianę w wyjściowej piątce. Obecnie posiada ich zaledwie 570.

Skład Bad News wygląda następująco:

  • Stany Zjednoczone USA Gabe “Spongey” Greiner
  • Stany Zjednoczone USA Alan “Shakezullah” Hardeman
  • Stany Zjednoczone USA Michael “Swisher” Schmid
  • Stany Zjednoczone USA Paytyn “junior” Johnson (wypożyczony z FURII Esports)
  • Stany Zjednoczone USA Nathan “madcow” Retterath (zmiennik, trener)