Respawn.pl

Już dziś startują zamknięte kwalifikacje do RMR – w akcji m.in. Permitta, Siuhy, Mantuu i F1ku!

Autor: Maks Bartosik
Polacy staną do walki o RMR!

Po otwartych kwalifikacjach do RMR, które polskim drużynom nie do końca poszły po ich myśli, nadszedł czas na etap zamknięty. W tym dzisiaj wystartują dwa polskie zespoły – Permitta oraz ex-Thunderflash!

Ruszamy z kolejną odsłoną kwalifikacji do turnieju RMR przed PGL Major Copenhagen 2024. Do walki o kolejny etap procesu kwalifikacyjnego przed pierwszym turniejem rangi Major w CS2 staną 32 drużyny, podzielone na dwie grupy. W obu znajdziemy nie tylko polskie drużyny, ale też i polskich zawodników. W tym tekście skupimy się na grupie A, w której oprócz Permitty, mamy też dwóch innych Polaków.

Mecze Polaków w zamkniętych kwalifikacjach do RMR

Jako pierwsza, bo już o 16:00, do walki stanie grupa A zamkniętych kwalifikacji. Znalazły się w niej m.in. OG z F1ku w składzie,  Mantuu i jego BIG oraz Permitta.

OG – Cloud9

F1ku i spółka w pierwszym meczu trafili bardzo źle – na Cloud9, które po zmianach nie jest może w najlepszej formie, ale to dalej jest zespół półkę wyżej niż OG. Jednak nie możemy zapominać, że OG również dokonało zmian i to będzie pierwszy poważny test dla zespołu po przyjściu Heavygoda i Nexiusa.

20230406 Michal Konkol D1 BLAST RMR 394

fot. BLAST Premier / Michał Konkol

Permitta – BIG

Podobnie na pecha w losowaniu mogą powołać się zawodnicy Permitta. Morelz i spółka w pierwszym starciu zmierzą się z niemieckim BIG, które zaliczyło naprawdę udaną końcówkę roku. Dla ekipy Mantuu będzie to pierwszy oficjalny mecz w nowym roku,  z kolei Permitta musiała przebijać się przez otwarte kwalifikacje. Polacy mogą na pewno liczyć na ogromne wsparcie polskiej społeczności, a także komentarz Izaka, który powinien przynieść szczęście Permittcie.

morelz scaled

fot. GG League

Wszystkie spotkania grupy A rozpoczną się o godzinie 16:00. Poniżej znajdziecie rozpiskę meczów z podlinkowanymi transmisjami do meczów Polaków.

  • Virtus.Pro – SINNERS
  • Natus Vincere – ECSTATIC
  • Cloud9 – OG (transmisja)
  • BIG – Permitta (transmisja)
  • Betboom – Zero Tenacity
  • 9Pandas – Nexus
  • SAW – Fnatic
  • 3DMAX – JANO

Zdjęcie