Respawn.pl

Już dziś startuje 6. sezon Ultraligi!

Autor: Krzysztof Sarna

Wracamy do rozgrywek League of Legends na najwyższym poziomie! To wszystko za sprawą startującego dziś, szóstego sezonu Ultraligi. Już tylko godziny dzielą nas od pierwszego pojedynku.

Po ponad dwóch miesiącach rozgrywki Ultraligi dają ponownie o sobie znać. Aż trudno pomyśleć, że to już szósta edycja tych rozgrywek. Będzie jednak co obserwować, bo zmagania pierwszego tygodnia będę trwały zarówno dziś, jak i jutro.

Wszystko rozpocznie się już o godzinie 17:30. To właśnie o tej porze na Summoner’s Rift zameldują się reprezentanci devils.one oraz PDW. Ta druga ekipa to nowopowstała organizacja, której jeszcze nie mieliśmy okazji obserwować w akcji. Warto jednak nadmienić, że PDW przejęło slota 7more7 Pompa Teamu, w barwach tej organizacji będziemy mogli oglądać takich zawodników jak Sebastian “Color” Czyżyk czy Mateusz “Czajek” Czajka. 

Starcie pomiędzy Gentlemen’s Gaming oraz Komil & Firends należeć będzie do tych, w których nie wiemy czego się spodziewać. Obie te formacje w minionym sezonie nie prezentowały dobrego LoL-a, bo “Dżentelmeni” finalnie zajęli siódme, a KnF ósme miejsce. Ciekawie będzie również o godzinie 19:30, kiedy to na mapie zjawi się Team ESCA Gaming wraz z Illuminar Gaming. Inauguracyjne spotkania rządzą się tym, że trudno oceniać tę lepszą ekipę, a zwłaszcza w przypadku ESCA i IHG, bo te formacje przeszły sporo zmian.

Wtorek zakończy starcie wręcz wagi ciężkiej. Mowa tu przecież o pojedynku z udziałem AGO ROGUE i K1CK. Wystarczy przecież przypomnieć, że w finale piątego sezonu Ultraligi to właśnie te drużyny miały okazję ze sobą rywalizować. W ostateczności po pełnej, pięciomapowej serii lepsi okazali się Jakub “Sinmivak” Rucki i jego kompani.

Harmonogram spotkań 1. tygodnia 6. sezonu Ultraligi prezentuje się następująco:

8 czerwca:

17:30 | devils.one vs. PDW – BO1

18:30 | Gentlemen’s Gaming vs. Komil & Friends – BO1

19:30 | Team ESCA Gaming vs. Illuminar Gaming – BO1

20:30 | AGO ROGUE vs. K1CK – BO1

9 czerwca: 

17:30 | devils.one vs. AGO ROGUE  – BO1

18:30 | KICK vs. Gentlemen’s Gaming – BO1

19:30 | Komil & Friends vs. Team ESCA Gaming – BO1

20:30 | PDW vs. Illuminar Gaming