Respawn.pl

Już dziś wielki finał wiosennych ESL Mistrzostw Polski! Kto mistrzem? Wisła czy Illuminar?

Autor: Krzysztof Sarna

Już dziś nastąpi wielkie zwieńczenie wiosennej odsłony ESL Mistrzostw Polski. W wielkim finale Wisła All iN! Games Kraków spotka się z Illuminar Gaming. Dziś wszyscy fani polskiego Counter-Strike’a zadają sobie wyłącznie jedno pytanie: Kto zostanie mistrzem? Odpowiedź poznamy już za kilka godzin. 

Wielkie zakończenie wiosennych ESL Mistrzostw Polski nastąpi już dziś. Po ponad dwóch miesiącach rywalizacji nastąpił wielki finał, który wyjaśni nam, która z formacji nad Wisłą aktualnie wiedzie prym. Wiemy już, że będzie to krakowska Wisła bądź Illuminar Gaming.  

Finał wiosennych ESL Mistrzostw Polski został zaplanowany na godzinę 16:00 i odbędzie się w formacie BO3. Kiedy weźmiemy pod uwagę, że jeszcze wczoraj w półfinałach mieliśmy Anonymo Esports i HONORIS, to wiele osób może być zaskoczonych faktem, że to właśnie Biała Gwiazda oraz IHG powalczą o mistrzostwo Polski. 

Podopieczni Mariusza “Loorda” Cybulskiego fazę play-off rozpoczęli właśnie od półfinału, w którym pokonali wczoraj Anonymo Esports. Organizacja z Małopolski mimo triumfu po dwóch mapach nie może zaliczyć tej potyczki do łatwych, wszak na Ancient wygrała dopiero po komplecie odsłon, a na Nuke’u potrzebowała dogrywki. Illuminar z kolei także triumfowało rezultatem 2:0 z HONORIS, wygrywając Nuke’a do ośmiu i Mirage’a do dziesięciu. 

W dzisiejszych zawodach faworytem będą Grzegorz “SZPERO” Dziamałek i jego koledzy, którzy plasują się na 53. pozycji w światowym rankingu HLTV, podczas gdy IHG jest ocenianie na 75. siłę świata. 

Wygrany popołudniowego pojedynku nie tylko zostanie mistrzem Polski, ale także wzbogaci się o 50 tysięcy złotych. Na tym jednak nie koniec, ponieważ triumfator otrzyma miejsce w szesnastym sezonie ESL Pro League Conference. Natomiast przegrany wielkiego finału otrzyma 25 000 PLN.

16:00 | Wisła All iN! Games Kraków vs. Illuminar Gaming – BO3 [Transmisja]