Respawn.pl

Już dzisiaj kolejne zmagania w ramach 6. kolejki ESL MP

Autor: Krzysztof Sarna

Nieustannie zmierzamy do końca fazy zasadniczej ESL MP. Już dziś rozegrają się kolejne spotkania w ramach drugiego dnia szóstej kolejki wyścigu o krajowy czempionat. 

Wtorki w ESL MP rządzą się tym, że możemy ujrzeć aż trzy dwumecze. Jednak nie tym razem, ponieważ wczoraj również mieliśmy do czynienia z trzema pojedynkami. Warto przypomnieć, że nie zawiodło spotkanie lidera z wiceliderem, a więc Ungentium i Teamem ESCA Gaming. 

Dzisiejsze zmagania rozpoczniemy o godzinie 15:30. Na sam start M1 EDEN spotka się z MAD DOG’S PACT. Pierwszy z wymienionych zespołów radzi sobie na całkiem nieźle, bo po dziesięciu spotkaniach zajmuje czwarte miejsce i gromadzie szesnaście punktów. Natomiast podopieczni Vincenta “vinSa” Jozefiaka muszą szukać punktów gdziekolwiek, ponieważ znajdują się na ósmym miejscu. Warto do tego dodać, że Jacek “MINISE” Jeziak i jego koledzy są już po dziesięciu meczach. Tak więc PACT jeśli myśli o play-offach i jednoczesnym uniknięciu spadku musi myśleć dziś o minimum trzech punktach.

Następnie dojdzie do starcia z udziałem Dolej Miodu i HONORIS. Filip “NEO” Kubski i spółka zremisowali wczoraj z Wisłą All iN! Games Kraków oraz wygrali. Nie da się ukryć, że to HONORIS jest stawiane w roli jednego z faworytów do sięgnięcia po tytuł. Zespół ten jest na piątym miejscu w tabeli, a ma jeszcze kilka zaległych spotkań. Mówimy tu o trzynastu oczkach po sześciu rozegranych pojedynkach. Dziś 88. siła świata powinna na swoje konto zainkasować komplet oczek, ponieważ zagra z dziewiątym Dolej Miodu, które nie radzi sobie wybitnie, czego dowodem jest siedem punktów po dziesięciu spotkaniach. 

Na sam koniec szóstej kolejki ESL MP ujrzymy Wisłę All iN! Games Kraków oraz Tarczyński Protein Team. Starcie to będzie pojedynkiem dwóch sąsiadujących ze sobą drużyn. Jednak to Biała Gwiazda jest w lepszej sytuacji, ponieważ to ona okupuje szóste miejsce, posiadając trzynaście oczek i mając dwa mecze rozegrane mniej. Natomiast TPT jest na siódmej lokacie i ma tych punktów dziesięć. Wiślacy z całkowitą pewnością będą chcieli odegrać się za wczorajszy występ przeciwko HONORIS. Organizacja z Krakowa na pierwszej mapie zremisowała, a później musiała uznać wyższość organizacji Filipa “NEO” Kubskiego i Wiktora “TaZa” Wojtasa. 

Harmonogram wtorkowych spotkań w ramach 6. kolejki ESL Mistrzostw Polski prezentuje się następująco:

15:30 | M1 EDEN vs. MAD DOG’S PACT – BO1

16:45 | MAD DOG’S PACT vs. M1 EDEN – BO1

18:00 | Dolej Miodu vs. HONORIS – BO1

19:15 | HONORIS vs. Dolej Miodu – BO1

20:30 | Wisła All iN! Games Kraków vs. Tarczyński Protein Team – BO1

21:45 | Tarczyński Protein Team vs. Wisła All iN! Games Kraków – BO1