Respawn.pl

Już niedługo kwalifikacje do ESL Mistrzostw Polski

Autor: Sergiusz Lelakowski

To już trzynasty sezon ESL Mistrzostw Polski. Nagrodą dla najlepszych drużyn jest tutaj szansa na grę podczas LAN-owych finałów w Łodzi i zdobycie części z puli, wynoszącej 30 000 zł!

23 lipca to dzień startu pierwszych eliminacji do głównego etapu 13 Mistrzostw Polski. Łącznie będzie ich sześć, a na samym ich końcu poznamy trzynaście formacji, które zagrają w głównej fazie turnieju. Trzy zespoły otrzymają bezpośrednie zaproszenia, co łącznie daje 16 zespołów.

Z pierwszych pięciu tur awansują po dwa zespoły. Z ostatniej, szóstej do fazy grupowej przedostaną się aż trzy, bowiem tutaj odbędzie się mecz o trzecie miejsce.

Faza grupowa ESL Mistrzostw Polski podzielona będzie na drabinkę wygranych i przegranych. Ta pierwsza rozgrywana będzie w systemie BO1, ta druga – w BO3. Finały obu drabinek również rozgrywane będą w tym formacie.

No dobra, ale kiedy i jak się zapisać? Poniżej znajdują się terminy wszystkich eliminacji wraz z miejscem zapisów.

Półfinały i finał ESL Mistrzostw Polski odbędzie się w Łodzi, w Atlas Arenie, podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier. Tam 4 najlepsze zespoły powalczą o pulę sięgającą 30 000 zł.

Wśród zaproszonych drużyn na pewno znajdzie się Team Kinguin. Będą oni bronić uzyskanego w 2015 roku tytułu Mistrza Polski.