Respawn.pl

k0nfig wspomoże Heroic na BLAST Premier World Final 2022

Autor: Marcin Kapusta

Finaliści brazylijskiego Majora skorzystają z pomocy Kristiana “k0nfiga” Wienecke’a na światowych finałach BLAST Premier 2022!

Na dziesięć dni przed startem BLAST Premier World Final 2022, Heroic poinformowało o zmianie kadrowej w wyjściowym składzie. W ramach turnieju na serwerze zamelduje się Kristian “k0nfig” Wienecke, który wspomoże duńską formację pod nieobecność Martina “stavna” Lunda.

Decyzja o skorzystaniu z usług k0nfiga została podjęta jakiś czas temu, aby dać Martinowi trochę odpoczynku po długim roku. My jako zespół chcemy rozpocząć przygotowania do nowego sezonu wcześniej. Wierzymy, że Kristian jest najlepszym możliwym zmiennikiem. Mimo braku stavna na BLAST World Final, mamy nadzieję kontynuować naszą dobrą formę. Kristian jest świetnym graczem, który chce pokazać, że nadal jest dla niego miejsce w ścisłej czołówce CS:GO.” – zakomunikowali przedstawiciele Heroic.

k0nfig w listopadzie 2021 roku wraz z Benjaminem “blameF’em” Bremerem dołączyli do Astralis, zastępując Emila “Magiska” Reifa i Petera “dupreeha” Rasmussena. Wszyscy wierzyli, że z nowymi nabytkami drużyna spod znaku czerwonej gwiazdy będzie nadal świecić na CS-owych salonach. Niestety tak się nie stało. Oprócz pojedynczych przebłysków w postaci m.in. wicemistrzostwa Pinnacle Cup Championship i dotarcia do półfinałów IEM Cologne, Duńczycy zawodzili na całej linii. Sam k0nfig miewał bardzo chwiejną formę indywidualną. Raz potrafił dominować oponentów, a za innym razem był tak jakby nieobecny na serwerze. 10 października Astralis przedterminowo zwolniło Kristiana z kontraktu, a decyzja miała zostać podjęta z powodu trudnego okresu w jego życiu. Miesiąc później 25-latek poinformował, że jest gotowy powrócić do profesjonalnej rywalizacji.

Heroic najlepsze w swojej historii

Nie ulega wątpliwości, że rok 2022 jest najlepszym w historii Heroic. Ekipa Caspera “cadiaNa” Møllera na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy zwyciężyła Pinnacle Cup Championship oraz dwukrotnie dotarła do fazy pucharowej obu turniejów rangi Major. W Antwerpii odpadła na poziomie ćwierćfinałów, natomiast w Rio dotarła aż do wielkiego finału, w którym lepsze ostatecznie okazało się Outsiders. Z kolei zaledwie tydzień temu zatriumfowała w jesiennych finałach BLAST Premier, wznosząc w górę trofeum przy rodzimej publiczności. Sukces w Royal Arenie zaowocował awansem na fotel lidera w światowym rankingu HLTV.

Rok 2022 był niesamowity pod wieloma względami, ale także najtrudniejszy w moim życiu osobistym. W tym trudnym okresie spędzę trochę czasu z rodziną i przyjaciółmi. Ogromne podziękowania dla Heroic, moich teammatów i fanów za ogromne wsparcie.” – ogłosił stavn za pośrednictwem Twittera.

Skład Heroic na BLAST Premier World Final 2022 wygląda następująco:

  • 🇩🇰 Casper “cadiaN” Møller
  • 🇩🇰 Rene “TeSeS” Madsen
  • 🇩🇰 Rasmus “sjuush” Beck
  • 🇩🇰 Jakob “jabbi” Nygaard
  • 🇩🇰 Krisitan “k0nfig” Wienecke (zmiennik)
  • 🇸🇪 Richard “Xizt” Landström (trener)

Światowe finały BLAST Premier 2022 odbędą się 14-18 grudnia w Abu Zabi (stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich). Pula nagród wyniesie okrągły milion dolarów, z czego zwycięzcy zainkasują połowę tej kwoty. Oprócz Heroic, na linii startu zameldują się Outsiders, FaZe Clan, Na’Vi, Liquid, Vitality, G2 Esports oraz OG Macieja “F1KU” Miklasa.