Respawn.pl

K23 z dwoma zmianami w składzie!

Autor: Maks Bartosik

Początek nowego tygodnia przyniósł nam kolejne zmiany na scenie CS:GO. Tym razem padło na rosyjskie K23, które zdecydowało się na wymianę dwóch zawodników.

Rosyjska formacja już raz w tym roku dokonała zmian. Na początku stycznia do K23 dołączył Kirill “Magnojez” Rodnov, zaledwie 18-letni riffler, który w składzie zastąpił Sanzhara “def1zer” Talgata. Zmiana ta nie przyniosła jednak pożądanych efektów, a rosyjski skład skapitulował w otwartych kwalifikacjach do turnieju RMR przed majorem w Paryżu. Do tego K23 zaliczyło kiepski występ w czwartym sezonie CCT North Europe Series, który Rosjanie zakończyli na miejscach 20-22.

Nieco lepiej poszło im natomiast w 44 sezonie ESL Challenger League. Ten El1an i spółka zakończyli na miejscach 5-6, odpadając po zaciętym meczu z SAW. Mimo całkiem dobrego występu w tych rozgrywkach, zdecydowano się na zmianę. Z zespołem pożegnała się dwójka graczy – Rassim “Jyo” Valijev oraz Artyom “iDISBALANCE” Egorov. Obaj zawodnicy dołączyli do K23 w listopadzie ubiegłego roku po odejściu z białoruskiej NEMIGA.

Duet doświadczonych graczy poprawi sytuację K23?

Ich miejsce w składzie K23 zajmą dwaj Rosjanie, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Pierwszym z nich jest Aleksey “El1an” Gusev, którego można kojarzyć przede wszystkim z występów dla Entropiq i Winstrike Team. 27-latek w grudniu rozstał się z czeską organizacją i od tamtego czasu był wolnym agentem.

Natomiast drugim nowym nabytkiem K23 jest Artyom “RAiLWAY” Gradovich – były zawodnik takich drużyn jak Espada, INDE IRAE czy Aurora Gaming. To właśnie w Aurora występował przed dołączeniem do K23, a z rosyjską organizacją rozstał się w październiku ubiegłego roku.

Aktualny skład K23 prezentuje się następująco:

Russia Daniil “⁠X5G7V⁠ Maryshev
Russia Konstantin “⁠Raijin⁠ Trubarov
Russia Kirill “⁠Magnojez⁠ Rodnov
Russia Aleksei “⁠El1an⁠ Gusev
Russia Artem “⁠RAiLWAY⁠ Gradovich

Kazakhstan Aset “⁠Solaar⁠ Sembiyev (trener)