Respawn.pl

Strona główna » kamil odchodzi z Sferis PRIDE, repo i KubiK dołączają do zespołu

kamil odchodzi z Sferis PRIDE, repo i KubiK dołączają do zespołu

Autor: Sergiusz Lelakowski

Sferis PRIDE (do niedawna Pride Gaming) ogłosiło, że drużynę opuszcza Kamil „kamil” Kamiński. Jego miejsce zajmie Karol „repo” Cybulski, który niedawno rozstał się z AGG, a były trener tej samej drużyny, Kuba „KubiK” Kubiak, będzie mógł ponownie wykazać się jako coach.

O zmianach drużyna poinformowała za pośrednictwem Facebooka, gdzie w oficjalnym oświadczeniu wypowiedział się Piotr „morelz” Taterka:

Nasza współpraca z Kamilem dobiegła końca i z tego miejsca chciałbym mu podziękować za wspólną grę i wkład jaki włożył w rozwój drużyny. Nasze drogi rozchodzą się w pokojowej atmosferze bez jakichkolwiek zgrzytów. Cała ekipa życzy mu dalszych sukcesów i rozwoju w esporcie. Na jego miejscu serdecznie witam w imieniu Sferis PRIDE, Repo. Mam nadzieję, że będzie to owocna współpraca. A teraz tylko trening, trening, trening.

Nie podano bezpośredniej przyczyny zakończenia współpracy z kamilem, ale wszystko wskazuje na to, że to rozstanie przebiegło w pokojowej atmosferze, o czym świadczy jego post na Facebooku.

Nie wiadomo, do jakiej drużyny teraz trafi kamil. Znane są za to plany Sferis PRIDE, które w tym samym czasie zatrudniło dwie nowe osoby, obie dawniej znane w barwach AGG. Są to Karol „repo” Cybulski i trener Kuba „KubiK” Kubiak.

Pierwsze LAN-owe wydarzenia, na których będziemy mogli zobaczyć Sferis PRIDE w nowym składzie, to Silesia Open Championship w Katowicach 18 czerwca i GameON w Kielcach 25-26 czerwca. W międzyczasie czeka ich także sporo meczy online w ramach Razer Rising Stars, RGN Pro Series, ESEA Main i BlasterX iNETKOX.

Poprosiliśmy również Kubę “Kubika” Kubiaka o kilka słów komentarza:

Jest mi niezwykle miło, iż będę mógł uczestniczyć i rozwijać projekt jakim jest Sferis Pride. Jest to coś nowego na polskiej scenie, dlatego mam nadzieję, że w końcu Polska będzie miała mocny gaming mogący wspomóc swoich graczy w każdej sferze. Co do samego składu, jest on niezwykle mocny skillowo, jestem ciekaw jak wygląda sytuacja od strony taktycznej i postaram się dołożyć wszelkich starań aby właśnie pomóc w tej sprawie.

Obecny skład Sferis PRIDE:

[flag pl]Piotr „morelz” Taterka[/flag][flag pl]Paweł „reatz” Jańczak[/flag][flag pl]Konrad „Exus” Jeńczeń[/flag][flag pl]Michał „SooN” Wójcicki[/flag][flag pl]Karol „repo” Cybulski[/flag][flag pl]Kuba „KubiK” Kubiak (trener)[/flag]