Respawn.pl

Kariera jednak nieprzekreślona! HUNDEN nowym analitykiem Astralis

Autor: Michał Maćkowski
Astralis

Spodziewany ruch ze strony Astralis, którego kibice nie chcieli widzieć! Duńska organizacja oficjalnie poinformowała, że głównym analitykiem drużyny CS:GO został Nicolai “HUNDEN” Petersen.

Społeczność CS:GO ostro przyjęła informację o nowym analityku drużyny CS:GO Astralis. Mimo, że wielu spodziewało się takiego ruchu, to do końca nie potrafiło pogodzić się z decyzją. Oficjalnie nowym głównym analitykiem zespołu został niedawno odbanowany Nicolai “HUNDEN” Petersen.

HUNDEN dołącza do Astralis

Oficjalnie organizacja poinformowała za pośrednictwem swoich mediów, że nowym analitykiem drużyny CS:GO został doświadczony, lecz kontrowersyjny były gracz między innymi Tricked czy Heroic – Nicolai “HUNDEN” Petersen. Duńczyk początkiem grudnia zeszłego roku został odbanowany przez ESIC. Zakaz otrzymał w sierpniu 2021 za ujawnienie poufnych materiałów rywalom, kiedy to trenował Heroic.

HUNDEN dzięki prawnikom najprawdopodobniej nieoficjalnie wygrał rozprawę z ESIC, które usunęło jego zakaz, przez co mógł powrócić do rywalizacji. Nieoficjalnie mówiło się także, że Duńczyk podczas zakazu pomagał Astralis w rozwoju drużyny, która aktualnie próbuję powrócić na dobry tor.

Społeczność niezadowolona z decyzji organizacji 

Nie trzeba być detektywem, aby domyślić się, jaka będzie reakcja społeczności esportowej ale także fanów Astralis. Dołączenie Duńczyka do drużyny wywołało sporo kontrowersji, co możemy zauważyć między innymi pod oficjalnym wpisem Astralis o dołączeniu Hundena do zespołu.