Respawn.pl

Kariera zawodnika legnie w gruzach przez wezwanie do armii

Autor: Sergiusz Lelakowski

To nie pierwszy i  nie ostatni taki przypadek. Karierę pewnego gracza można uznać za zakończoną przez to, że został powołany do armii Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Służba wojskowa ma rzekomo trwać dwanaście miesięcy, z możliwością jej przedłużenia. Przez dwanaście miesięcy na scenie, albo i w samej grze może się dużo zmienić i bardzo możliwe, że po powrocie nikt nie będzie o nim pamiętał.

Ale o kim w ogóle mowa? O Abdulaziz “Nami” Ibrahimie, 19-latku ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Do tej pory jego kariera związana była z formacją Risky Gaming, która zakwalifikowała się do minora regionu azjatyckiego(szerzej znanego jako PGL KeSPA Asia Minor). Ostatecznie team nie wyszedł z grupy. Nie zdobyli oni niezbędnych punktów, by zostać wyróżnionym spośród zespołów takich jak TyLoo, Renegades i MVP Project.

W oświadczeniu dla serwisu HLTV.org, manager Risky Mohanad “Menlem” Alkhodari wspomina: (Nami)naprawdę pomógł nam w osiągnięciu naszych celów, a także w ustanowieniu pewnych standardów dla Team Risky. Jako jeden z założycieli tej organizacji, mogę powiedzieć, iż Nami nadal będzie brał udział w naszej działalności i wspierał nas tak, jak to tylko możliwe.

W podobny sposób pod znakiem zapytania stanęła kariera legendy CSa 1.6, Kanga „solo” Keun-Chula. W 2011 został on wezwany do odbycia służby wojskowej w armii Korei Południowej. Niedawno wrócił do e-sportu, wraz ze swoimi dawnymi kolegami. Prawdopodobnie Solo i reszta już ciężko trenują do nadchodzących turniejów.

Na miejsce wspomnianego zawodnika wskoczy Abdullah “t0ks” Al-Ghafari grający dla nieznanej większości formacji IMPULSE. Wypełni on lukę w piątce Risky Gaming, którą od teraz stanowią:

[flag in]Love “havoK” Paras[/flag][flag ae]Mohammed “k1tkat” Al-Nuaimi[/flag][flag ae]Obaid “breAker” Al-Muhairi[/flag][flag ae]Khalid “KarriBob” Al-Junaibi[/flag][flag ae] Abdullah “t0ks” Al-Ghafari [/flag]

[flag ae]Mohanad “Menlem” Alkhodari (coach)[/flag]