Respawn.pl

Kasix trzeci miesiąc z rzędu nie ma sobie równych na Twitchu!

Autor: Krzysztof Sarna

Z racji, że dobiegł końca marzec, nastał czas na podsumowania tego miesiąca. Klasycznie, jak od początku roku przyjrzymy się statystykom polskich streamerów. To już trzeci miesiąc z rzędu w 2022 roku, kiedy Katarzyna “Kasix” Paciorek była najlepszą streamerką spośród wszystkich nad Wisłą.

Co miesiąc możemy obserwować statystyki streamerów z Polski z poszczególnych miesięcy. Mówimy tu o takich wartościach jak liczba obejrzanych godzin czy średnia ilość widzów. Jak na razie Kasix po raz kolejny udowadnia, że 2022 rok należy do niej, ponieważ to trzeci miesiąc z rzędu, kiedy Paciorek utrzymuje się na szczycie wśród pań.  Całe zestawienie zostało opracowane przez STREAMERZY.PL.

Z racji, że to panie mają pierwszeństwo, to omówienie statystyk z marca rozpoczniemy właśnie od nich. W kontekście obejrzanych godzin – Kasix nie miała sobie równych. Mówimy tu dokładnie o 189 037 godzinach. Tak więc bardzo niewiele zabrakło do pełnych, 190 tysięcy. Do tego Paciorek na swoich transmisjach gromadziła średnio po 1409 widzów, co również uczyniło ją najlepszą wśród innych streamerek. Na drugiej lokacie plasuje się Karolina “Nieuczesana” Brodnicka, która na swoim koncie ma łącznie 106 063 obejrzanych godzin oraz średnią publikę na poziomie 847 osób. 

Ranking TOP10 streamerek z marca prezentuje się następująco:

Losy Kasix dzieli również Kamil “EWROON” Lachowski, który również od początku tego roku jest najlepszym streamerem w ogólnym zestawieniu. 26-latek zostawił konkurencję daleko w tyle, jeśli mówimy o oglądanym czasie. EWROON był oglądany łącznie przez 1 762 823 godziny! W marcu średnio Lachowski był oglądany przez 13 304 osoby, co uczyniło go drugim w tej statystyce. Lepszy okazał się Marcin “Xayoo” Majkut, którego transmisje przyciągały zazwyczaj 20 152 widzów. Jednakże to jeden z najnowszych nabytków FAME MMA był na drugim miejscu, ponieważ był oglądany przez 1 276 290 godzin.

Ranking TOP10 streamerów z marca prezentuje się następująco:

Za nami już najlepsze streamerki oraz streamerzy z ogólnego zestawienia. Tak więc przyjrzyjmy się jeszcze, jak sprawy miały się w kontekście Counter-Strike’a: Global Offensive i League of Legends. Rozpoczniemy od tytułu od Valve. Najwięcej obejrzanych godzin w marcu zanotował Mateusz “PAGO” Pągowski, bo 355 320. W przypadku CS-a tak wielkich dysproporcji, jak w poprzednich zestawieniach nie było, ponieważ na drugiej pozycji znalazł się Piotr “Izak” Skowyrski, który tych godzin miał 306 110. Do zaskoczenia doszło w średniej liczbie widowni, ponieważ liderem został Patryk “LukiSteve” Czopuk, który znacząco zdominował pozostałych streamerów. Podczas gry w CS:GO członka ekipy Xayoo Industries oglądało 9297 osób, podczas gdy drugiego PAGO w tej konkurencji 3400. 

Ranking TOP10 streamerów z marca pod względem CS:GO prezentuje się następująco:

Pozostał nam jeszcze LoL. Najwięcej obejrzanych godzin wypracował członek ekipy Xayoo Industries, a mowa tu o Maksymilianie “Vysotzkym” Wysocki. Temu był oglądany przez 560 363 godziny. Zbyt wielkiego rozstrzału jednak nie było, ponieważ drugie miejsce okupuje Artur “Rybson” Gebowicz z dorobkiem 505 361 godzin. Średnia liczba widzów zdecydowanie została zdominowana przez Xayoo Industries. Pierwsze miejsce należy do Xayoo, którego zazwyczaj podczas gry w League of Legends oglądało prawie 18 tysięcy osób. Druga i trzecia pozycja to odpowiednio Vysotzky i Japczan. 

Ranking TOP10 streamerów z marca pod względem League of Legends prezentuje się następująco: