Respawn.pl

Kasix zaczyna 2024 rok od bycia numerem jeden na Twitchu

Autor: Krzysztof Sarna

Pierwszy miesiąc 2024 roku dobiegł końca. Dlatego też zaglądamy w ranking polskich streamerów, żeby sprawdzić, jak poszło twórcom znad Wisły w styczniu. Zestawienie zostało przygotowane przez portal STREAMERZY.PL. Ponownie na żeńskiej scenie najlepsza okazała się Katarzyna “Kasix” Paciorek. 

Kasix po raz kolejny numerem jeden wśród pań!

Jedni powiedzą, że jest to nudne. Drudzy, że fascynujące. Jednak Kasix odmówić nie można swego rodzaju bycia fenomenem. Katarzyna Paciorek miesiąc w miesiąc praktycznie kończy miesiąc na pierwszym miejscu w rankingu polskich streamerek na Twitchu. Oczywiście – w minionym roku pojawiły się miesiące, w którym to jej konkurencja wiodła prym, ale jednak to ona najczęściej zajmowała miejsce numer jeden. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Goofy: Gla1ve zasługuje na polski paszport

W styczniu zanotowała ona niespełna 160 tysięcy obejrzanych godzin, bo 159 944. Średnio na jej transmisjach pojawiały się 1764 osoby, a w szczytowym momencie było to 3350 widzów. Na drugim miejscu z kolei plasuje się Karolina “Nieuczesana” Brodnicka, a podium zamyka Angelika “Angela35” Adamczuk.

Ranking TOP10 stremaerek z grudnia prezentuje się następująco:

streamerki

Początek roku z kolei w całościowym ujęciu okazał się najlepszy dla Witolda “Gucia” Tadzikiewicza, który jako jedyny przekroczył próg miliona obejrzanych godzin. Dokładnie mowa o 1 323 425 obejrzanych godzinach. Zazwyczaj streamy Gucia były oglądane przez 8622, a w “peaku” było to 16 315. Okres świetności Michała “Young Multiego” Rychlika trwa w najlepsze. Zakończył on styczeń na drugim miejscu, z dorobkiem 946 908 godzin. Natomiast trzeci był Franciszek “Franio” Rusiecki. Jednakże pierwsze miejsce w kategorii największej liczby widzów zajął Marcin “Xayoo” Majkut, do którego zawitało 33 480 widzów.  

Ranking TOP10 streamerów z grudnia prezentuje się następująco:

ogl

Ranking TOP10 streamerów z grudnia pod względem League of Legends prezentuje się następująco: 

lOl

Na scenie League of Legends niezmiennie tron dzierży Artur “Rybson” Gębicz, który wyraźnie pozostawił w tyle resztę stawki. Zakończył on pierwszy miesiąc 2024 roku z 531 752 obejrzanymi godzinami na koncie. Dwa kolejne miejsca natomiast zajęli Maksymilian “Vysotzky” Wysocki oraz Remigiusz “Overpow” Pusch, którzy wypracowali odpowiednio 251 974 i 249 049 obejrzanych godzin. Trzeba stwierdzić, że w styczniu dwójkę panów naprawdę niewiele dzieliło w tej kategorii. 

Ranking TOP10 streamerów z grudnia pod względem CS2 prezentuje się następująco:

cs

Na scenie Counter-Strike’a nie mogło być innej persony na pierwszym miejscu jak tylko Piotr “Izak” Skowyrski. Taki stan rzeczy oczywiście należy tłumaczyć rozpoczętym pod koniec stycznia IEM Katowice 2024, którego oficjalna transmisja ma miejscu na kanale właśnie Skowyrskiego na Twitchu. W styczniu zanotował on 244 546 obejrzanych godzin, a w szczytowym momencie zgromadził przed odbiornikami 21 859 osób. Kolejne dwie lokaty zajęli: Dawid “MrDzinold” Rzeźnik i Sławomir “Troglodyta” Bąk, którzy mogą pochwalić się dorobkiem w postaci 141 882 i 122 971 obejrzanych godzin.

Goofy: Gla1ve zasługuje na polski paszport