Respawn.pl

kennyS kończy karierę profesjonalnego gracza CS:GO

Autor: Marcin Kapusta

Legendarny  Kenny “kennyS” Schrub zakończył karierę profesjonalnego gracza CS:GO. Ogłosił to przed własną publicznością w paryskiej Accor Arenie! 

Na początku maja bieżącego roku kennyS stracił angaż w wyjściowym składzie Falcons Esports. “Brak awansu na ostatniego Majora CS:GO, rozgrywanego w mojej ojczyźnie, jest jednym z najbardziej bolesnych i przykrych doświadczeń w mojej karierze. Niemniej ta szansa pokazała mi, że jestem w stanie wrócić na wysoki poziom.” – pisał wówczas w oświadczeniu. Ostatnie zdanie sugerowało, że  28-latek będzie kontynuował rywalizację na scenie esportowej. Niestety tak się nie stało.

Wczoraj kennyS oficjalnie zawiesił myszkę na kołek . Swoją decyzję o zakończeniu kariery profesjonalnego gracza ogłosił na wypełnionej kibicami Accor Arenie przed startem meczu półfinałowego paryskiego Majora. Społeczność znad Sekwany tym samym godnie pożegnała swojego weterana, który przez ponad dekadę godnie reprezentował Francję na arenie międzynarodowej, zwyciężając kilkanaście prestiżowych turniejów, w tym jeden rangi Major.

Przede wszystkim dziękuję Wam z głębi serca za całą miłość, jaką mnie obdarzyliście. Sposób, w jaki na mnie patrzycie i do mnie mówicie, to największa duma w moim życiu. Krótko mówiąc, robię krok w tył i wycofuje się z CS-owej rywalizacji. Dumnie patrzę w przeszłość i wspominam każdą pojedynczą chwilę w mojej przygodzie.” – powiedział kennyS przed rodzimą publicznością.

Status CS-owej legendy i kariera obfita w sukcesy

Bardzo agresywny styl gry i błyskawiczne flick-shoty z AWPy to wizytówka kennyS’a. Francuz pierwsze poważne kroki stawiał w rodzimym zespołem VeryGames, z którym sięgnął m.in. po triumf w Mad Catz Invitational Birmingham oraz wicemistrzostwo DreamHack Winter 2012. Później zaliczył niezbyt udane epizody w barwach Teamu LDLC, WE GOT GAME, Recursive eSports oraz Clanu-Mystik.

Przełomowa data w CS-owej przygodzie kennyS-a to 20 lipca 2017 roku. Wtedy bowiem zasilił szeregi francuskiego superteamu EnVyUs, gdzie występowali wówczas Dan “apEX” Madesclaire, Vincent “Happy” Schopenhauer, Nathan “NBK” Schmitt oraz Fabien “kioShiMa” Fiey. Ten skład w pewnym momencie zdominował międzynarodową scenę CS:GO, zdobywając mnóstwo osiągnięć. Do najważniejszych należą: triumf na Majorze DreamHack Open Cluj-Napoca 2015, wicemistrzostwo Majora ESL One Cologne 2015 oraz zwyciężenie kilka prestiżowych turniejów, w tym Gfinity Invitational, DreamHack Open London 2015 oraz IEM Cologne 2015.

Na początku 2017 roku kennyS stał się bohaterem jednego z najgłośniejszych transferów w historii CS:GO. Wraz z NBK-em i apEX-em zostali wykupieni z EnVyUs przez G2 Esports. W barwach hiszpańskiej organizacji spędził ponad pięć lat. Jako Samuraj wygrał m.in. Champions Cup Finals, 5. sezon ESL Pro League, DreamHack Masters Malmo 2017, a także zdobył srebro podczas IEM Katowice 2020. W listopadzie 2022 roku definitywnie opuścił G2 Esports i przywdział trykot arabskiego klubu Falcons Esports, mającego w swoich szeregach francuski kolektyw. Niemniej ten epizod pozbawiony był większych sukcesów.