Respawn.pl

kennyS porzuci Counter-Strike’a na rzecz VALORANTA? [AKTUALIZACJA]

Autor: Marcin Kapusta
kennyS

W internecie pojawiły się wstrząsające pogłoski, sugerujące, że Kenny “kennyS” Schrub przerzuci się na VALORANTA. Counter-Strike straci niebawem kolejną legendę?

KennyS uważany jest za jednego z najskuteczniejszych i najszybszych snajperów w historii CS:GO. W trakcie swojej kariery reprezentował największe drużyny znad Sekwany, takie jak LDLC, Titan, VeryGames czy Team EnVyUs. Pod banderą tej ostatniej zwyciężył nawet Majora DreamHack Open Cluj-Napoca 2015. Francuz od lutego 2017 roku związany był z organizacją G2 Esports, z którą triumfował m.in. na finałach 5. sezonu ESL Pro League oraz DreamHack Masters Malmo 2017. Niestety, ale słaba forma indywidualna 25-latka spowodowała, że kilka dni temu został posadzony na ławce rezerwowej. Jego miejsce w wyjściowej piątce odziedziczył Audric “JaCkz” Jug, a snajperkę przekazano w ręce Nikoli “NiKo” Kovaćs.

Według doniesień dziennikarza Arrana “Halo” Spake’a, kennyS wkrótce może przerzucić się na VALORANTA. Schrub był już testowany przez drużynę Alliance, która poszukuje snajpera po tym, jak Vilius “krea6oN” Malinauskas trafił na rezerwę. Kilkanaście minut temu 25-latek opublikował na Twitterze posta, w którym widnieje Jett, jedna z postaci w VALORANCIE.

Warto przypomnieć, że kilka miesięcy temu swoje nowe życie w strzelance Riotu odnalazł Vincent “Happy” Schopenhauer, były kolega Kennego z Teamu EnVyUs. Czy legendarny snajper podzieli jego losy? Teraz pozostaje nam tylko gdybanie, ale warto zaznaczyć, że według raportu Arrana, Francuz nadal podejmuje ostateczną decyzję, która będzie kluczowa w przyszłym rozwoju jego kariery.

[AKTUALIZACJA] kennyS na Twitterze przyznał, że są to nieprawdziwe informacje. “Jest to fake. VALORANT jest dobrą grą, ale obecnie skupiam się na szlifowaniu swoich umiejętności w CS’ie“.