Respawn.pl

Kibice wbiegli na scenę i zniszczyli trofeum PGL Major!

Autor: Maks Bartosik

Trwa obecnie ostatni ćwierćfinał PGL Major Copenhagen 2024. Podczas drugiej mapy doszło do wtargnięcia kibiców na scenę!

Powoli kończymy ćwiećrfinały PGL Major Copenhagen 2024. Obecnie trwa druga mapa meczu pomiędzy G2 i MOUZ, gdzie G2 prowadzi 7:5. Jednak obecnie mecz jest przerwany ze względu na niespotykaną dotychczas sytuację. Na scenę Royal Areny wbiegła grupa kibiców. Ale czy na pewno byli to przypadkowi fani?

Z tego co na ten moment wiemy, to nie. Według niepotwierdzonych informacji, byli to protestujący przeciwko… ruletkom. Tak, dobrze rozumiecie – protestowali przeciwko zakazaniu jednej ze stron gamblingowych. Jak się mówi w kuluarach, chodzi o CSGOROLL, jedną z największych stron tego typu.

Trofeum PGL Major zniszczone!

Pojawiły się też doniesienia o zniszczeniu trofeum za PGL Major Copenhagen 2024. Otrzymaliśmy także film, który potwierdza, że doszło do jego dewastacji. Stało się to podczas próby powstrzymania protestujących, gdy ochroniarz przypadkowo strącił je z podestu i spadło protestującemu na głowę. No cóż, zasłużenie.

Aktualizacja

Jak się okazuje, teoria o akcji zorganizowanej przez właściciela jednej ze stron zajmujących się ruletkami zdaje się potwierdzać. Jeden z dziennikarzy Dust2 informował o potencjalnym proteście w związku ze zbanowaniem tej strony przez platformę Kick.