Respawn.pl

Kiedy ENCE rozegra kolejne mecze i turnieje? Nie ma długiej przerwy po IEM

Autor: Krzysztof Sarna
dycha ENCE

Drużyna ENCE rozpaliła na nowo serca polskich kibiców Counter-Strike’a oraz esportu. Organizacja z Finlandii wystąpiła w ćwierćfinale IEM Katowice 2024 w Spodku i tym samym wzbudziła olbrzymie zainteresowanie fanów znad Wisły. Niemalże całe środowisko z Polski liczy na to, że był to dopiero początek polsko-duńskiego składu. Zatem kiedy ENCE rozegra kolejne mecze i turnieje? Odpowiadamy! 

Kiedy ENCE rozegra kolejne mecze i turnieje?

Podopieczni Jakuba “kubena” Gurczyńskiego nawet nie mają co liczyć na dłuższą przerwę od rozgrywania oficjalnych spotkań. Wszystko za sprawą rozpoczynającego się bardzo ważnego turnieju RMR, który jest już ostatnią prostą do Majora. Żeby jednak zagrać na pierwszym turnieju wspieranym przez Valve, trzeba będzie sobie dobrze poradzić na RMR-ze, który zawita do stolicy Rumunii, Bukaresztu. 

Paweł “dycha” Dycha i jego koledzy zagrają w turnieju B, a ten odbędzie się w dniach 19-22 lutego. Łącznie weźmie w nim udział 16 drużyn, spośród których dokładnie połowa bezpośrednio awansuje na PGL Majora w Kopenhadze. Z kolei ekipy z miejsc 9-11. będą miały jeszcze szansę w turnieju ostatniej szansy. W nim wystąpi 6 drużyn, ale tylko jedna wywalczy awans. Natomiast zespoły z miejsc 12-16. będą musiały obejść się smakiem. 

CZYTAJ TAKŻE: pasha: Mam ogromy niedosyt po meczu ENCE

Na liście uczestników z kolei widnieją takie formacje jak Team Vitality, MOUZ, Cloud9, Monte, Apeks, Team Spirit, Astralis, GamerLegion czy Heroic. Tak więc margines błędu będzie ograniczony, chociaż nie zabraknie teoretycznie niżej notowanych zespołów pokroju Nexus, ECSTATIC czy Guild Eagles. 

Pierwsze spotkanie polsko-duńskiego kolektywu nie jest jeszcze jednak znane, dlatego też o takich szczegółach, jak pierwszy przeciwnik, data czy godzina spotkania będziemy informować niezwłocznie po oficjalnym ogłoszeniu przez organizatorów. 

Nie tylko RMR

“Ośmiornice” są również pewne występu w 19. i 20. sezonie ESL Pro League. O ile ten drugi jest jeszcze dalekim zagadnieniem, wszak jego rozgrywki odbędą się w dniach 3-22 września, o tyle do 19. odsłony EPL-a jest już znacznie bliżej. 32 ekipy będą toczyć boje w CS-owej Lidze Mistrzów między 23 kwietnia a 12 maja na Malcie. Znany jest już podział na grupy. Lukas “gla1ve” Rossander i jego kompani rywalizować będą w zbiorze C, gdzie również są: MOUZ, Monte, FURIA, GamerLegion, Team Liquid oraz FORZE.