Respawn.pl

Kiepski start kwalifikacji do RMR dla Polaków

Autor: Maks Bartosik

Pierwsze mecze zamkniętych kwalifikacji do RMR już za nami. Niestety, nie mamy dobrych wieści dla fanów formacji znad Wisły

Pierwsza kolejka zamkniętych kwalifikacji do RMR nie poszła po myśli polskich zespołów. A przypomnijmy, że te mieliśmy dwa: Permitta i ex-Thunderflash. Oba też trafiły na niezwykle ciężkich przeciwników, kolejno BIG i Astralis.

Permitta o krok od pokonania BIG

Zawodnicy Permitta przez dłuższy czas utrzymywali się w walce z niemiecką formacją, ba, nawet mieli punkt meczowy przy wyniku 12:11. Niestety, Masked i spółka nie zdołali go wykorzystać i doszło do dogrywki, w której lepsi okazali się zawodnicy BIG, którzy wygrali 16:13.

Thunderflash przegrywa z Astralis

Walczyli także zawodnicy ex-Thunderflash, którzy musieli stawić czoła zawodnikom Astralis. Niestety, mimo dobrego początku w wykonaniu polskiej formacji, im dalej w las tym gorzej to wyglądało. Do tego dochodziły problemy techniczne, którymi naznaczone są dosłownie wszystkie rundy kwalifikacji organizowanych przez PGL. Finalnie Błyskawice przegrały z Astralis 7:13 i zaliczyły falstart w walce o RMR.

Siuhy i Michu z wygranymi

Na szczęście lepiej poszło pozostałym Polakom. Siuhy i jego MOUZ rozprawili się z EYEBALLERS, a Michu wraz z kolegami z Ikla pokonali Aurora Gaming. Porażki natomiast zanotowali F1ku, którego OG z kretesem przegrało z Cloud9 oraz Mwlky, którego Entropiq uległo Preasy Esport.

Wszystkie wyniki pierwszej rundy zamkniętych kwalifikacji do RMR:

ex-Thunderflash 7:13 Astralis
Permitta 13:16 BIG
MOUZ 13:8 EYEBALLERS
OG 5:13 Cloud9
Entropiq 11:13 Preasy Esport
IKLA 13:11 Aurora Gaming
Heroic 13:9 FORZE
3DMAX 13:7 JANO
BetBoom Team 13:6 Zero Tenacity
9pandas 13:4 Nexus
Virtus.Pro 13:9 SINNERS
Natus Vincere 13:6 ECSTATIC
Spirit 9:13 Movistar KOI
Eternal Fire 13:4 PERA
AMKAL 13:3 sYnck