Respawn.pl

Strona główna » Kingdom Come: Deliverance za darmo w Epic Games Store!

Kingdom Come: Deliverance za darmo w Epic Games Store!

Autor: Marcin Skrętkowicz
Kingdom Come

Od dziś w sklepie Epic Games można odebrać za darmo jedną grę – Kingdom Come: Deliverance. Oferta będzie ważna do 20 lutego.

Kingdom Come: Deliverance – komputerowa fabularna gra akcji wyprodukowana przez czeskie Warhorse Studios, a następnie wydana przez Deep Silver na platformy Microsoft Windows, PlayStation 4 i Xbox One. Tytuł został częściowo sfinansowany przez twórców za pośrednictwem akcji crowdfundingowej na platformie Kickstarter. Premiera gry odbyła się 13 lutego 2018.

Akcja gry została osadzona w realiach Europy Środkowej na początku XV wieku. Główne tło dla fabuły stanowi najazd węgierskiego króla Zygmunta Luksemburskiego na Królestwo Czech i związana z nim zawierucha wojenna, jaka ogarnia kraj. Gracz wciela się w Henryka, syna kowala zamieszkałego w grodzie Skalica. Kiedy wioska protagonisty zostaje zniszczona przez armię wroga, a on sam traci rodziców, poprzysięga wypełnić ostatnią wolę ojca i dokonać zemsty na sprawcach napaści. Kierowany chęcią odwetu Henryk szybko zostaje wplątany w wielką politykę oraz sieć intryg, które w konsekwencji zmuszają go do podjęcia próby uratowania prawowitego króla Wacława i przywrócenia porządku w królestwie.