Respawn.pl

Kjaerbye na całego wraca z emerytury. Duńczyk znalazł nowy zespół!

Autor: Aleksander Kurcoń
Kjaerbye

Markus “Kjaerbye” Kjaerbye 2 miesiące temu ogłosił powrót do profesjonalnego grania w CS:GO. Duńczyk nie czekał długo na angaż i został nowym zawodnikiem Endpoint.

24-latek załata dziurę, która pojawiła się w drużynie po tym jak odszedł od niej Mohammad “BOROS” Malhas. Najważniejszy jest jednak sam powrót Kjaerbye’ego. Przypomnijmy, że jest to jednokrotny zwycięzca Majora, a także jednokrotny MVP Majora, zaś w 2016 i w 2017 roku pojawiał się na liście TOP20 graczy na świecie. Co ciekawe Markus swój peak umiejętności miał właśnie wtedy, w wieku 18-19 lat. Szybkie wejście na szczyt niestety pociągnęło za sobą konsekwencje kilka lat później.

Mowa o przerwie i jej przyczynach. Duńczyk bardzo szybko ogłosił zakończenie kariery. Ostatni profesjonalny mecz rozegrał 20 czerwca 2021 roku w barwach HYEANAS. Był to niezbyt udany projekt, do którego zawodnik dołączył bo rozstaniu z FaZe. Wszystkie sytuacje spowodowały, że młodego gracza dopadło w pewnym sensie wypalenie zawodowe. Wygląda jednak na to, że rok przerwy wystarczył, by mógł z powrotem wskoczyć na serwer.

Kjaerbye dołącza do Endpoint, które zamierza tym samym wrócić do TOP30 rankingu HLTV. Obecnie drużyna znajduje się dopiero na 44. lokacie, ale po przyjściu super-gwiazdy w postaci Duńczyka oraz trenera Allana “Rejin” Petersena można wierzyć, że wkrótce Endpoint poszybuje do góry. Kiedy debiut? Na LAN-ie w Jonkoping, podczas ESL Pro League Season 16 Conference, które odbędzie się w dniach 16-20 czerwca.

Skład Endpoint:

  • mini flag icon of Netherlands Joey “⁠CRUC1AL⁠” Steusel
  • mini flag icon of United Kingdom Max “⁠MiGHTYMAX⁠” Heath
  • mini flag icon of United Kingdom Kia “⁠Surreal⁠” Man
  • mini flag icon of Israel Guy “⁠Nertz⁠” Iluz
  • mini flag icon of Denmark Markus “⁠Kjaerbye⁠” Kjærbye
  • mini flag icon of Denmark Allan “⁠Rejin⁠” Petersen (trener)