Respawn.pl

kjaerbye zastępuje cajunb w Astralis!

Autor: Sergiusz Lelakowski

René “cajunb” Borg nie jest już zawodnikiem Astralis. Na jego miejsce został przyjęty Markus „kjaerbye” Kjærbye który jeszcze do wczoraj reprezentował barwy Team Dignitas.

Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie wydanym przez organizację przyczyną rozstania jest słaba forma zawodnika. Astralis zarówno podczas DreamHack Masters  Malmö jak i finałów ESL Pro League nie wyszło nawet z grupy co było wynikiem znacznie poniżej oczekiwań zarówno samej drużyny jak i fanów duńskiego składu.

Na miejsce Borga organizacja zdecydowała się zatrudnić 18 letniego Markusa „kjaerbye” Kjærbye. Co ciekawe ze względu na to, że „kjaerbye” wystąpił w barwach Team Dignitas w europejskim minorze nie będzie mógł on wziąć udziału z Astralis w majorze ESL Cologne. Drużyna na tym turnieju wystąpi ze stand-inem lecz nie poinformowano jeszcze kto nim będzie.

“cajunb” nie pozostaje jednak bez drużyny. Został on przyjęty przez Team Dignitas w zwolnione przez „kjaerbye” miejsce i pomoże drużynie zawalczyć o awans do majora. Z informacji udzielonych przez obie organizacji wynika, że doszło do tego transferu za porozumieniem stron.

Przypomnijmy, że Astralis jest organizacją założoną przez zawodników i “cajunb” jest (był?) jej udziałowcem. Drużyna w momencie narodzin oczywiście uwzględniła w swoim statusie sytuację w której ze względu na słabą formę zawodnika będzie chciała się z nim rozstać. Zgodnie z udostępnionymi informacjami “cajunb” powinien otrzymywać swoją pensję przez kolejne 3 miesiące oraz zachować swoje udziały. Jednakże ze względu na to, że doszło tu do dwustronnego transferu ten przypadek może być rozwiązany w inny sposób. Menadżerowie Astralis zapowiedzieli, że jutro poinformują jak dokładnie przebiegła ta transakcja i co stanie się z udziałami “cajunb”.