Respawn.pl

Klarta Stor – oczyszczacz marki Klarta do zadań specjalnych

Autor: Partner serwisu
klarta stor

Firma Klarta Poland, która w ubiegłym roku wprowadziła do sprzedaży oczyszczacz Klarta Forste, zdecydowała się wzbogacić swoją ofertę o nowy produkt. 1 listopada na rynku pojawi się oczyszczacz Klarta Stor – model, który wyróżnia się na tle innych urządzeń oczyszczających powietrze zarówno pod względem skuteczności, jak i estetyki.

Z myślą o dużych pomieszczeniach

Powstanie oczyszczacza powietrza Klarta Stor to wyjście naprzeciw potrzebom osób poszukujących urządzenia o wysokiej wydajności. CADR nowego modelu marki Klarta sięga 580 m³/h, co czyni go skutecznym w pomieszczeniach mieszkalnych o wielkości 80 m². Ponadto dzięki tak dobrej wydajności Klarta Stor poradzi sobie w niewielkiej sali przedszkolnej lub żłobkowej. To bardzo ważna informacja, biorąc pod uwagę fakt, iż najmłodsi są jedną z grup szczególnie narażonych na szkodliwe działanie zanieczyszczeń obecnych w powietrzu.

Wysoka dokładność oczyszczania

Kolejną zaletą oczyszczacza Klarta Stor jest starannie przemyślany system filtracyjny, w skład którego wchodzą filtr HEPA oraz filtr węglowy. Te dwie technologie zapewniają pełną ochronę przed smogiem, alergenami, dymem papierosowym oraz substancjami, których źródłem są środki czystości, farby i lakiery, czyli toluenem, formaldeyhdem i ksylenami. W urządzeniu znajduje się również jonizator, który użytkownik może samodzielnie wyłączyć. Producenci uwzględnili bowiem oczekiwania zarówno zwolenników jonizacji, jak i osób preferujących urządzenia pozbawione tej technologii.

klarta stor

Oczyszczacz powietrza Klarta Stor, fot. klarta.pl

Inteligentna praca w oparciu o poziom pyłu PM2.5

Wentylator w Klarcie Stor pracuje w czterech prędkościach, ale nie oznacza to, że trzeba nieustannie kontrolować stan powietrza w celu wybrania odpowiedniego tempa oczyszczania. Oczyszczacz powietrza Klarta Stor wyposażono w tryb automatyczny, który monitoruje stężenie pyłu zawieszonego PM2.5 i na jego podstawie samodzielnie wybiera odpowiednie ustawienia. Jeżeli właściciel oczyszczacza zdecyduje, że woli sam sterować prędkością pracy, to pomoże mu w tym trójkolorowy wskaźnik czystości powietrza, znajdujący się w przedniej części obudowy.

Trzy wersje kolorystyczne

Firma Klarta Poland od początku przyjęła sobie za cel produkcję urządzeń, które łączą skuteczność działania z wysokimi walorami estetycznymi, dlatego oczyszczacze powietrza tej marki dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych. W przypadku Klarty Stor do wyboru są trzy warianty: czarny, biały oraz złoty. To znakomita wiadomość dla osób, które cenią sobie estetykę wnętrz i spójność aranżacji, a co za tym idzie – poszukują urządzeń dobrze dopasowanych do kolorystyki swojego mieszkania. Wszystkie modele będą kosztowały 1099 zł. Na stronie producenta dostępne będą od 1 listopada.