Respawn.pl

Koguci w nowym domu. Ekipa Enzo trafiła pod skrzydła Teamu ESCA Gaming!

Autor: Marcin Kapusta

Zespół występujący pod nazwą los kogutos w końcu znalazł nowy dom. Karol “Enzo” Lasota i spółka zasilili szeregi sekcji CS:GO w Team ESCA Gaming!

Drużyna pod tagiem los kogutos zyskała szerszy rozgłos na naszej scenie w sierpniu minionego roku, gdy zdołała awansować do jesiennej edycji ESL Mistrzostw Polski. Przed samym startem prestiżowych zawodów cała piątka została zwerbowana przez PGE Turów Zgorzelec. Pod banderą dolnośląskiego klubu sportowego młodzi zawodnicy zwyciężyli dywizję profesjonalną Polskiej Ligi Esportowej, a także awansowali do ESEA Advanced. Wszyscy spodziewali się, że obie strony przedłużą współpracę, jednak tak się nie stało. Wraz z nadejściem bieżącego roku włodarze PGE Turowa postanowili rozstać się z dotychczasowym zespołem CS:GO i kilka dni później zatrudnili nowy.

Od stycznia Koguty poszukiwały nowego domu. Po dwóch miesiącach do ekipy Enzo odezwało się Team ESCA Gaming, znane przede wszystkim ze sceny League of Legends. Nadwiślańska organizacja występowała nawet w piątym sezonie Ultraligi, którego zakończyła na szóstej lokacie. Warto wspomnieć, że menadżerem sekcji CS:GO został komentator esportowy, Szymon “Majki” Sychta.

Zawodnicy zadebiutują w nowych barwach na wiosennej odsłonie ESL Mistrzostw Polski, która startuje już jutro. W rozgrywkach zobaczymy krajową czołówkę, w tym m.in. AGO, Anonymo, Wisłę All In! Games Kraków czy też Izako Boars.

Aktualny skład Teamu ESCA Gaming prezentuje się następująco:

  • 🇵🇱 Tomasz „tomiko” Uroda
  • 🇵🇱 Karol „Enzo” Lasota
  • 🇵🇱 Martin „maaryyy” Nakonieczny
  • 🇵🇱 Szymon „kRaSnaL” Mrozek
  • 🇵🇱 Wojciech „darchevile” Klęba
  • 🇵🇱 Szymon “Majki” Sychta (menadżer)