Respawn.pl

Kolejna fala banów przeleciała przez Call of Duty: Warzone

Autor: Michał Maćkowski
Call of Duty: Warzone

Gracze Call of Duty: Warzone mogą być zadowoleni, bowiem deweloperzy cały czas pracują nad poprawieniem anty-cheata i eliminowaniem nieuczciwych graczy. Tym razem nałożono kary na 30 000 kont!

Mamy marzec 2021 roku, a deweloperzy Call of Duty: Warzone robią co mogą w sprawie cheaterów. W ciągu trzech miesięcy z gry znikło 100 000 kont, co robi spore wrażenie, jednak patrząc na całokształt, jest to po prostu kropla w morzu potrzeb.

Ponad miesiąc temu przez COD: Warzone przeszła jeszcze większa czystka. Wtedy nałożono bany na 60 000 graczy! Tym razem liczba jest nieco mniejsza, bo o ponad połowę. Jednak kiedy zliczymy aktualny rok to z CoDa znikło 100 000 kont oszustów.

I to nie koniec, bowiem Activision cały czas pracuje nad poprawą anty-cheata, co także ogłosiło w lutym. Teraz jednak wiemy, że nowa aktualizacja do zabezpieczeń przeciwko cheaterom pojawi się już niedługo, co ogłosiło Raven Software.

Activision duży nacisk nakłada na walkę z oszukującymi graczami, którzy są sporą zmorą gier multiplayer w tym oczywiście Call of Duty: Warzone.  Deweloper w specjalnym oświadczeniu w lutym powiedział – Zespoły ds. Bezpieczeństwa i egzekwowania przepisów mają w tym roku dodatkowe środki – zarówno zapobiegawcze, jak i egzekwujące – w celu wykorzenienia zarówno oszustów, jak i dostawców oszustów.