Respawn.pl

Kolejna noc i kolejne ruchy Valve; Pojawiła się aktualizacja wersji Beta Steam i gałęzi deweloperskich dotyczących Source 2

Autor: Michał Maćkowski
Source 2, CS:GO

Valve jak co noc obserwowane jest przez społeczność CS:GO, która czeka na Source 2. Ostatnie dwadzieścia cztery godziny przyniosły kolejne wieści i ruchy ze strony producentów gry. 

Cały czas czekamy na wprowadzenie Source 2 do CS:GO lub ewentualnie wieści od Valve. Ostatnie dwadzieścia cztery godziny przyniosły kolejne informacje na temat potencjalnej przełomowej aktualizacji, bowiem zaktualizowano Steama i ponownie gałęzie deweloperskie z plikami.

Najpierw milion poprawek do bloga. Source 2 coraz bliżej?

W okolicach godziny dwudziestej społeczność wykryła działania Valve na oficjalnej stronie gry. Poprawek i zmian we wpisach było na tyle, że ciężko się w tym wszystkim połapać. Nie wiadomo czego dokładnie dotyczył ruch na stronie, jednak ilość zmian może sugerować, iż opis aktualizacji i najprawdopodobniej post główny o zmianach będzie dosyć obszerny.

Niespodziewana aktualizacja Steama

Po północy społeczność ponownie wykryła ciekawe działania ze strony Valve. Aktualizację otrzymała bowiem wersja Beta Steama i mimo że nie jest to nic potwierdzonego, bardzo możliwe, że ma to powiązania właśnie z Source 2. W opisie aktualizacji przeczytać możemy, że poprawiono pobieranie w sieci LAN opcjonalnych DLC oraz poprawiono układ strony przewodnika w nakładce, kiedy gramy w grę w proporcjach ekranu cztery na trzy.

Kolejne aktualizacje gałęzi deweloperskich odpowiedzialnych za Source 2

To jednak nie był koniec działań Valve w nocy z 15 na 16 marca. W okolicach godziny trzeciej wykryto na SteamDB kolejne aktualizacje gałęzi deweloperskich. To właśnie w jednej z tych gałęzi, gdzie deweloperzy pracują najprawdopodobniej nad nowym silnikiem, wykryto testy dotyczące pliku cs2.exe. Sprawa ma się na tyle ciekawie, że aktualizacje plików, które związane są z Source 2 następują praktycznie codziennie, co sugeruje, że Valve nie jest jeszcze w stu procentach gotowe na oficjalne wypuszczenie aktualizacji. Niestety nie wiadomo co dokładnie aktualizowali deweloperzy.

Twitter CS:GO ożył i odpowiada na zaczepki związane z nowym silnikiem

Ostatni wpis CS:GO pojawił się jedenastego marca, kiedy to podziękowano za nowy rekord. Od tamtej pory profil był niewidoczny na Twitterze, aż do wczoraj, kiedy pierwszy raz odpowiedział na zaczepki dotyczące Source 2. CS:GO na Twitterze dodał gifa w odpowiedzi na wpis ESL, gdzie analizowane były informacje związane z nowym silnikiem.

Wszystkie informacje na temat ruchów Valve i potencjalnego nowego silnika w CS:GO  znajdziecie tutaj.