Respawn.pl

Kolejna zmiana na widoku w G2 Esports?

Autor: Paweł Wilk

Wszystko wskazuje na to, że ostatnia rewolucja kadrowa w dywizji VALORANTA w G2 Esports nie jest ostatnim zdaniem w aktualnym zestawieniu Samurajów. Według Guillaume “neLa” Canelo drużyna wymieni Jacoba “pytha” Mourujärviego na Wassima “keloqza” Ciste.

Po miesiącach dominacji i imponującej serii zwycięstw w kolejnych turniejów w ekipie Oscara “mixwella” Cañellasa zapanował kryzys, który sprawił, że europejski miks ominął wszystkie prestiżowe zawody spod szyldu VALORANT Champions Tour 2021. W konsekwencji w zespole doszło do prawdziwej rewolucji i miejsce w składzie straciła trójka: Patryk “paTiTek” Fabrowski, Ardis “ardiis” Svarenieks i Aleksander “zeek” Zygmunt. Pozostała dwójka, czyli wspomniani pyth i mixwell, stanęli przed zadaniem odbudowy renomy G2.

Na ich miejsce G2 zdecydowało się zakontraktować Auni “Avove” Chahade, Žygimantasa “nukkye” Chmieliauskasa oraz Jose Luis “koldamente” Arangurena, ale jak widać, pierwotny plan został nieco zmodyfikowany, ponieważ francuski dziennikarz dotarł do informacji, że Szwed, znany z długiej kariery w Counter-Strike: Global Offensive, niedługo znajdzie się na ławce rezerwowych. Jego miejsce według neLa ma zająć keloqz, który jeszcze niedawno reprezentował Megastitut.

Potencjalny skład G2 po zmianie:

  • Oscar “mixwell” Cañellas
  • Jose Luis “koldamenta” Aranguren
  • Auni “AvovA” Chahade
  • Žygimantas “nukkye” Chmieliauska
  • Wassim “keloqz” Cista
  • Neil “neilzinho” Finlay – trener