Respawn.pl

Kolejna zmiana w Ninjas in Pyjamas! Na pokładzie były gracz Astralis

Autor: Marcin Kapusta

Na kilka dni przed startem play-inów IEM Katowice 2023, Ninjas in Pyjamas wdrożyło kolejną zmianę kadrową! 

W szeregach Ninjas in Pyjamas doszło do niespodziewanych przetasowań  w szeregach wyjściowej piątki. Hampus “hampus” Poser tymczasowo odsunął się w cień z powodu problemów natury zdrowotnej, a w jego buty wszedł były reprezentant Astralis – Kristian “k0nfig” Wienecke. Zatrudnienie Duńczyka nastąpiło zaledwie dwa tygodnie po wykupieniu z Natus Vincere 18-letniego Danyla “headtr1cka” Valitova, który objął rolę nominalnego snajpera.

Wszyscy wiecie, że traktujemy zdrowie naszych graczy bardzo poważnie. Wzajemne zaufanie pozwala nam szybko zauważyć i rozwiązać problemy. Hampus spędził ostatnie kilka dni na konsultacjach z naszym dyrektorem wykonawczym i specjalistami medycznymi. Wspólnie uzgodniliśmy, że potrzebuje przerwy od esportowej rywalizacji. Aby zapewnić mu czas i przestrzeń potrzebną do odpoczynku, hampus weźmie wolne do końca sezonu wiosennego […] Stabilność jest istotnym czynnikiem w budowaniu topowej drużyny. Gdy zauważyliśmy sytuację z hampusem, od razu zaczęliśmy szukać długoterminowego rozwiązania. Więc: witamy nowego Nindżę – Kristiana “k0nfiga” Wienecke!” – oświadczyła szwedzka organizacja za pośrednictwem Twittera.

k0nfig jeszcze do niedawna występował w Astralis, z którym sięgnął m.in. po wicemistrzostwo Pinnacle Cup Championship. Niemniej duńska formacja zakończyła z nim współpracę w październiku ubiegłego roku na tle skandalu. 25-latek miał dopuścić się bójki, która zakończyła się kontuzją i jednocześnie zerwanym kontraktem. Od tego czasu pozostawał wolnym agentem, aczkolwiek w tym czasie nie próżnował. W grudniu wspomógł Heroic na BLAST Premier World Final 2022, zastępując niedysponowanego Martina “stavna” Lunda. Kilka dni temu znów było o nim głośno. Miał on awaryjnie wejść w buty raina w FaZe na czas BLAST Premier Spring Groups, jednak organizatorzy nie dopuścili go do rozgrywek ze względu na fakt, że był on zarejestrowany jako zmiennik Heroic na ten turniej.

Debiut na deskach katowickiego Spodka

k0nfig zadebiutuje w barwach Ninjas in Pyjamas już 1 lutego w ramach play-inów Intel Extreme Masters Katowice 2023. Na inauguracje skandynawski kolektyw podejmie brazylijskie MIBR.

Aktualny skład Ninjas in Pyjamas wygląda następująco:

  • Sweden Fredrik “REZ” Sterner
  • Sweden Ludvig “Brollan” Brolin
  • Finland Aleksi “Aleksib” Virolainen
  • Ukraine Danyl “headtr1ck” Valitov
  • Denmark Kristian “k0nfig” Wienecke
  • Sweden Daniel “djL” Narancic (trener)
  • Denmark Patrick “es3tag” Hansen (rezerwa)
  • Sweden Hampus “hampus” Poser (rezerwa)